Gündem

Manisa Vilayet Sıhhat Müdürü Erkuş’tan 65 yaş üstüne “sıcak hava” uyarısı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Manisa Vilayet Sıhhat Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, tesirli olan sıcak hava nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşların, inme, kalp krizi, tansiyon ve şeker hastalığı olanların öğlen saatlerinde dışarı çıkmaması gerektiğini belirtti.

AA muhabirine açıklama yapan Erkuş, sıcaklıkların artmasıyla yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarda oluşabilecek risklerle ilgili ikaz ve tavsiyelerde bulundu.

Yaz sıcaklarının başladığını belirten Erkuş, şöyle konuştu:

“65 yaş üstü vatandaşlarımız, inme, kalp krizi gurubundakiler, tansiyonu ve şeker hastalığı olanların öğle 12.00 ile 15.00 ortasında dışarıda bulunmamaları gerekiyor. Bilhassa yaz aylarında ilaçlarını aksatmamaları lazım. Bu şahıslara biraz daha serin ortamlarda bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Tüm vatandaşlar sıcak devirlerde yediklerine de dikkat etmeliler. Daha hafif yemekler tüketilmeli. Dışarıya şemsiye ile çıkılabilir. Yaşlılarımıza yanlarında kesinlikle bir kişi olmasını öneriyoruz. Konutlarında yalnız yaşayan vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımıza da en azından komşularının takviye olmaları güzel olacaktır.”

AA / Yusuf Böyük – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş