Gündem

Samsun’da son bir haftada Kovid-19 hadiseleri iki kat arttı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Samsun‘da Vilayet Sıhhat Müdürü Muhammet Ali Oruç, bilhassa son bir haftada Kovid-19 hadiselerinin iki kat arttığını söyledi.

Oruç, Vilayet Pandemi Kıymetlendirme Toplantısı’nda, kentteki salgının son durumunu kıymetlendirdi.

Samsun’da hadiselerdeki artışa dikkati çeken Oruç, “Tüm Türkiye ve dünyada olduğu üzere vilayetimizde de maalesef Kovid-19 olay sayılarımızda kısmi bir artış kelam konusu. Bilgiler bize vilayetimizde bilhassa son bir haftada olayların yaklaşık iki kat arttığını gösteriyor. Aylar sonra birinci sefer, sıfır hadise gördüğümüz periyotların akabinde günlük 50 hadisenin üstüne çıktığımız günleri görmeye başladık.” dedi.

Artışın başa çıkabilir bir seviyede olduğunu vurgulayan Oruç, “Vakalar, ağır hastalık tablosu ortaya çıkarmadığı için hastanelerimize yansıyacak seviyenin çok uzağında seyrediyor. Aşı hala bağışıklık sistemlerimiz üzerinde tesirli. Yaygın aşılama çalışması sayesinde virüse temas etsek de bizi müdafaaya devam ediyor.” sözünü kullandı.

Oruç, kamu hastanelerinde entübe yahut durumu ağır hasta bulunmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Yoğun bakımlarımızda ise yalnızca 3 hastamız bulunuyor. Aşı stoklarımız kâfi, muhtemel hasta yatışı ve tetkik süreçleri için planlamalarımızı yaptık. Samsunluların ağır olarak yaşadığı İstanbul, Ankara, İzmir üzere metropol kentler, etraf vilayetler ve Almanya, Hollanda, Avusturya, İngiltere üzere Samsunlunun bulunduğu ülkelerdeki olay sayıları bizim için kıymetli bir bilgi. Bu noktalardaki artışın, vilayetimizdeki hadise sayısını süreç içinde artırdığını pandemi periyodundan biliyoruz. Vilayetimize bilhassa bu ülke ve kentlerden yaklaşan bayram tatili nedeniyle birçok hemşehrimizin geleceğini öngörüyoruz. Bu da artış eğrisinin bayram periyodunda de süreceğini düşündürtüyor.”

“Kararlı yüzümüzü koronavirüse tekrar gösterelim”

Vatandaşları bilhassa bayram tatili devrinde biraz daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Oruç, şöyle devam etti:

AA / İlyas Gün – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ