Mevzuat

4B’li Sözleşmeli Personele Eş ve çocuk Yardımı Ödenir mi?

Paylaş

4 b li personelin aile yardımı ödeneği ile alakalı bilmesi gereken mevzuat… Muhasebat Genel Müdürlüğü, 4/B’li sözleşmeli personel ile kadro karşılığı çalışan sözleşmeli personelin aile yardımı ve aile vaziyet bildirimini 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren E-Devlet üstünden verebileceğini deklare etti
5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49’uncu maddesi kapsamında çalıştırılan tam zamanlı sözleşmeli personele 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 203’üncü maddesine bakılırsa devlet memurlarına ödenen aile yardımı ödeneği ödenir mi?

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 8’inci maddesinde; “Ayın yada haftanın bazı günleri yahut günün muayyen saatleri şeklinde kısmi zamanlı çalışan sözleşmeli personel hariç olmak suretiyle amme müessese ve kurumlarının merkez ve banliyö teşkilatları ile basar kapital işletmelerinde sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilenlerden aile yardımı ödeneğinden veya başka bir ad altında da olsa aynı amaçla meydana getirilen herhangi bir ödemeden yararlanamayanlar ile 6191 sayılı Kanun’a tabi personele, devlet memurlarına verilen aile yardımı ödeneği, herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın aynı usul ve esaslar çerçevesinde ödenir.” hükmü yer verilmiştir.

Buna gore, belediyede 5393 sayılı Kanun’un 49’uncu maddesi kapsamında tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılan personele, devlet memurlarına verilen aile yardımı ödeneğinin ödenmesi gerekmektedir.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü aile yardımı ve aile vaziyet bildirimlerine yönelik yeni bir düzenleme yaptı.
Memurlar, 16/01/2021 tarihinden bu yana aile yardımı ve aile durum bildirimlerini E-Devlet üstünde yer edinen Kamu Personeli Aile Bildirim Sistemi (KAPSİS) üzerinden vermektedir.

  • AİLE DURUM BİLDİRİMİ E-DEVLETTEN VERİLEBİLECEK
    Muhasebat Genel Müdürlüğü yeni bir düzen yaparak 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren 4/B’li sözleşmeli personel ile kadro karşılığı çalışan sözleşmeli personelin de aile yardımı ve aile vaziyet bildirimlerini E-Devlet üzerinden verebileceğini açıkladı.

memur aile yardımı 2022,memur aile yardımı 2021,memur aile yardımı ne kadar,memur aile yardımı şartları,memur aile yardımı hesaplama,memur aile yardımı başvurusu,memur aile yardımı nasıl alınır,memur aile yardımı ödeneği ne kadar,memur aile yardımı 2022 tablosu,


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş