Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Taşkınların yaşandığı Bartın‘da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı

BARTIN – Bartın‘da hafta sonu tesirli olmaya başlayan sağanak yağışlar sonrasında kentin farklı noktalarında taşkınlar oluştu. Ulaşımı kesilen bölgelerde sıhhat sorunu yaşayan vatandaşlara ise helikopterle ulaşıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ uyarısı yaptığı Bartın‘da hafta sonunda başlayan kuvvetli sağanak yağışlar 3 gün boyunca aralıklarla tesirli oldu. Yağışlarla birlikte kent merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağının birtakım noktalarında taşkınlar oluştu. Kentin farklı noktalarında da taşkınlar nedeniyle ulaşımı kesilen bölgelerde yaşayan hasta vatandaşların sıhhat kuruluşlarına sevk edilebilmesi için helikopterlerle çalışma yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ ikazının akabinde Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopter acil durumlar için Bartın’ın Amasra ilçesine konuşlandırıldı. Sıhhat takımları, taşkınlar sonrasında ulaşımı kesilen bölgelerde sıhhat sıkıntıları yaşayan vatandaşlara Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopterle ulaştı. UMKE gruplarınca birinci müdahalesi yapılan vatandaşlar daha sonra helikopterle sıhhat kuruluşlarına sevk edildi.

AK Parti Küme Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Bartın’da sel taşkını nedeniyle ulaşımı kesilen bölgelerimizde sıhhat sorunu yaşayan vatandaşlarımızı sıhhat kuruluşlarına helikopterle ulaştırdık. Her şey bu millet için.” tabirlerini kullanarak Emniyet Genel Müdürlüğüne de teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı / Bülent Bostancı – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ