Gündem

Düzce sağlık haberi | Düzce’de hızlı çıkış yapan korona virüs vakaları, düşüş seyrine geçti 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Düzce‘de süratli çıkış yapan korona virüs hadiseleri, düşüş seyrine geçti

DÜZCE – Düzce’de korona virüs hadiseleri düşmeye devam ediyor. Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, vatandaşların önlemlere uyarak korona virüs hadiselerinin düşmesini sağladıklarını belirterek pandemi devrinin başından bu yana ise yaklaşık 400 kişinin hayatını kaybettiğini lisana getirdi.

Yaz aylarının başından itibaren dalgalanma içine giren ve süratli bir biçimde yükselen korna virüs hadiselerinde düşüş başladı. Hadise sayılarında 250’lere kadar çıkan Düzce’de oran ise düşmeye devam ediyor. Covid-19 olayları bu hafta yüzde 50 düşüş ile 100 düzeyin altına indi.

Son durum ile ilgili bilgiler veren Dr. Yasin Yılmaz, “Düzce’de korona virüste son durumumuz vatandaşlarımızın takviyeleriyle, hatırlatma dozlarını yaptırmaları ve kapalı alanlarda ki dikkatleriyle birlikte geçtiğimiz haftalarda ki üzere düşüş yaşanmaktadır. Bu hafta yüzlü sayıların altına indik. İnşallah bundan sonrada vatandaşlarımız kendilerini koruyarak uğraşımızı taçlandırmaya devam edeceğiz. Bu nedenle bütün vatandaşlarımıza ve sıhhat çalışanlarımıza bu çabadaki takviyeleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Hatırlatma dozlarında yüzde 80’in üzerine çıktık”

Hatırlatma dozlarına Düzcelilerin ağır ilgi gösterdiğini söz eden Yasin Yılmaz; “Hatırlatma dozlarına Düzceliler ağır ilgi gösterdiler. Bu salgın ile uğraşta ki en kıymetli silahlarımızdan birisiydi. Maske, uzaklık, hijyenin yanında en değerli silahımız aşımız. Aşıyla ilgili başarılı çalışmalarımız devam ediyor. Hatırlatma dozlarında yüzde 80’lerin üzerine çıktık. Hastaneye yatan 12 civarında hastamız var. Bunlardan 5 tanesi ağır bakımda. Bunun dışında virüsü kapan hastalarımızı ayaktan tedavi ediyoruz” diye konuştu.

“3 buçuk yılda 400 kişi hayatını kaybetti”

Pandeminin başından beri yani yaklaşık 3 buçuk yılda korona virüse bağlı vefat sayılarını da lisana getiren Dr. Yasin Yılmaz; “3 yıllık bir vakit dilimde 397 vatandaşımız hayatını kaybetti vilayetimizde. Son periyottaki korona virüs olaylarındaki mevt oranlarımız ise çok düşük. Son periyottaki dalgalanmada ise 2 yada 3 vatandaşımız ömrünü yitirdi. Bu vatandaşlarımızda kronik hastalığı olan ve aşılarını tam yaptırmayan vatandaşlarımızdı” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Selçuk Akyol – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş