Gündem

Oyuncu Nurullah Çelebi’den hatırlatma dozu uyarısı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Oyuncu Nurullah Çelebi‘den hatırlatma dozu uyarısı

DÜZCE – Recep İvedik sinemasının ünlü oyuncusu Nurullah Çelebi, Düzce‘de korona virüs aşısı hatırlatma dozu yaptırarak, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamalarının akabinde korona virüs ile çabada çalışmaları tekrar başladı. Bu çerçevede hatırlatma dozu olunması davetine ünlü oyuncu Nurullah Çelebi de uydu. Recep İvedik serisinde canlandırdığı karakter ile milyonlarca insanın sevgisini kazanan ve serinin son sineması için kamera karşısına geçen Çelebi, bayram sebebiyle verilen ortada Düzce‘ye gelerek Sağlıklı Hayat Merkezi’nde korona virüs hatırlatma dozunu oldu.

“Biz gülmekten sineması çekemiyoruz”

Çelebi, aşı sonrasında yaptığı açıklamada hem Recep İvedik sinemasının çekimlerine hem de hatırlatma dozuna ait açıklamalarda bulundu. Çelebi, “Recep İvedik sinemasının çekimleri çok hoş gidiyor. Çekimlerin birçok bitti, birkaç günlük işimiz kaldı. Sineması bitirdik diyebiliriz. Serinin en hoşu geliyor. Şu anda 7. serinin en hoşu geliyor. Biz gülmekten sineması çekemiyoruz. İnşallah izleyenlerde çok gülecekler diye ümit ediyoruz. Bu hafta sinema bitecek. Vizyona girme tarihi olarak ise 15 Kasım üzere olur inşallah. Düzce‘ye geldim. Gelmişken bu fırsatı değerlendireyim dedim. Zira Düzce Vilayet sıhhat Müdürlüğü çok güzel çalışıyor. Hatırlatma dozu çıkmışken geldim ve hatırlatma dozunu oldum. Daha evvel 4 aşı olmuştum. Bugünde hatırlatma dozu oldum. Yani güzel günde makus günde sağlıkçılar daima yanımızda onlara sonsuz teşekkürler” dedi.

Çelebi hatırlatma dozuna davet etti

Vatandaşlara hatırlatma dozu olmaları konusunda ihtarda bulunan Çelebi, “Arkadaşlar, sıhhatinizi düşünüyorsanız bütün imkanlar elimizde. İmkanlar bize açılmış gelin hatırlatma dozunu olun. Ben daha evvel 3 sinovac 1 biontech aşısı olmuştum bugünde burada biontech varmış. Ne varsa onu olduk. Birkaç çeşit aşı var ancak tercih size kalmış. Ben biontech tercih ettim. Korona virüs çıktığında sistem 3 kuralı istiyordu. Maske, ara ve hijyen. Bugünkü şartlarda ise maske yok. Aralık, hijyen ve hatırlatma dozu” diye konuştu.

“Tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor”

Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Yasin Yılmaz ise vatandaşları aşıya davet ederek, “Türkiye’de Covid-19 hadiselerinde bir artış gözlemlendi. Daha evvel de başardığımız üzere aşı, maske ve ara ile tekrar olayların üstesinden geleceğiz. Hadiselerde çok bir yükselme yok ancak natürel ki önlemi elden bırakmamamız gerekiyor. Hastanemizde 2 hasta tedavi görüyor. Allah acil şifa versin. Sayın bakanımızın da söz ettiği üzere, bu hastalıklardan korunarak kurtulabiliriz. Korunma yolları belirli ve hatırlatma dozlarımızı yaptıralım. Hasta hissediyorsak yahut viral enfeksiyon belirtileri gösteriyorsak, toplum içerisinde kendimizi izole etmeye çaba gösterelim” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Selçuk Akyol – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ