Gündem

Olay sayıları arttı, Vilayet Sıhhat Müdürü uyardı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Olay sayıları arttı, Vilayet Sıhhat Müdürü uyardı

Dr. Yasin Yılmaz korona virüsten korunma yollarını hatırlattı:

“Tecrübelerimiz var ve silahlarımız belli”

DÜZCE – Ülke genelinde artış göstermeye başlayan korona virüs olayları sonrasında açıklama yapan Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, aşılamada hatırlatma dozlarının yapılması ikazında bulunarak önlemleri hatırlattı.

Türkiye’de bayram sonrası korona virüs olaylarında yine artışlar yaşanmaya başladı. Sıhhat bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaların akabinde gözler hastanelerdeki olaylara çevrildi. Düzce Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’da olay sayıları hakkında bilgiler vererek alınacak önlemleri hatırlattı.

“Tecrübelerimiz var ve silahlarımız belli”

Ülke genelindeki olay sayısı artışı ile birlikte Düzce’de de olayların arttığına değinen Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, korona virüs olaylarının son hafta dataları ile ülkemizde dört kat kadar daha arttığını lisana getirmişti. Bizim vilayetimizde de Türkiye ile paralel biçimde birebir orantılı bir artış kelam konusu. Hatırlarsınız bayram tatili vakti ve bayramdan evvel 50’li, 60’lı, 80’li olaylardan bahsediyorduk. Geldiğimiz süreçte artık günlük ortalamamız; 240-250-260 üzere sayılara geldi. Bu da daha evvelki dalgalanmalarda da virüsün dalgalanmalarında da yapmış olduğumuz uğraşta deneyimlerimiz var ve silahlarımız belli” dedi.

“Rahatsızlık hisseden vatandaşlarımız kesinlikle kapalı alanlardan uzak dursun”

Dr. Yasin Yılmaz ayrıyeten vatandaşların hatırlatma dozunu kesinlikle yaptırması gerektiğini belirterek, kendisini hasta hissedenlerin de kapalı alanlardan uzak durması daveti yaptı. Sıhhat Müdürü Yılmaz, “Hatırlatma dozumuzu bakanımızda vurgulamıştı. Bizler de vilayetimizde bayram tatili ile birlikte sıhhat tesislerimizde hatırlatma dozlarının imaline başlamıştık. Korona virüse karşı bilinen en tesirli silah olan hatırlatma dozlarını kesinlikle sıhhat tesislerimizde yapmak için vatandaşlarımızı bekliyoruz. Bunun dışında kabalalık alanlarda maske ve aralığa bilhassa 50 yaş üzerindeki kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkat etmesini istiyoruz. Kendisinde; nezle, grip, hapşırma, öksürme ve kırgınlık üzere birtakım rahatsızlıklar hisseden vatandaşlarımızın da mümkün olduğu kadar kapalı alanlardan uzak durmalarını, kendilerini aşikâr bir müddet izole etmelerini, sıhhat testlerine müracaat etmelerini bilhassa istirham ediyoruz” diye konuştu.

“Bu dalgalanmayı da daima birlikte atlatabiliriz”

Virüste yaşanan daha evvelki dalgalanmalara da değinen Yılmaz, “Daha evvelki virüsün varyantlarındaki dalgalanmalarında da yaşamıştık. Artık de birebirini yaşıyoruz. Burada korunarak virüsü yenebiliriz. O yüzden kendi sıhhatimize, sevdiklerimizin sıhhatine ihtimam göstermeliyiz. Daima birlikte bu dalgalanmayı da el birliği ile atlamayı diliyorum. Aşılarımızda rastgele bir badire yok. Aşılarımız, sıhhat tesislerimizde mevcut. Günlük olarak aşı araçlarımız ile nakillerimizi gerçekleştiriyoruz. Aile hekimliklerimize, hastanemize ve sağlıklı hayat aşı merkezlerimize; vatandaşlarımız randevularını alıp gelmelerini, hatırlatma dozlarını yaptırmalarını kıymetle rica ediyoruz” dedi. Ayrıyeten entübe hasta sayılarına da değinen Dr. Yasin Yılmaz, “Şu anda sıhhat tesislerimizdeki hasta yoğunluğumuz çok fazla değil. Hadiselerde gördüğümüz yoğunluk üzere değil. Şu an da 5 civarında hastamız yatıyor hastanemizde lakin daima bir arada korunarak, hatırlatma dozlarımızı yaptırarak bu dalgalanmayı da başarılı bir biçimde atlatacağımıza inanıyorum” tabirlerine yer verdi.

İhlas Haber Ajansı / Selçuk Akyol – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş