Gündem

Bolu’da ortalarında çok sayıda çocuğun olduğu onlarca vatandaş içme suyundan zehirlendi: 10 kişi ağır bakımda 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Bolu‘nun Yuva köyünde,, ortalarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin, içme suyundan etkilendi. Kurban Bayramı’nın son gününde kimi çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı, kusma ve ishal belirtileri görüldü. Çeşitli hastanelere kaldırılan 21 çocuktan 8’nin durumu ağırlaştı.

ÇOCUKLARDA ORGAN YETMEZLİĞİ BAŞLADI

Bunun üzerine çocuklar Ankara’ya sevk edildi. Ağır bakıma alınan çocuklarda organ yetmezliği başladı. Çocuklar tedavi görürken hadise sayısı da artmaya başladı. Yetişkinlerde de misal şikayetler görüldü.

İÇME SUYUNDAN NUMUNELER ALINDI

Vilayet Halk Sıhhati Müdürlüğü grupları olayın akabinde harekete geçti. Köyün içme suyu deposundan numuneler alındı. Örnekler Ankara’da Etraf ve Şehircilik Bakanlığı laboratuvarına gönderildi. Sıhhat Bakanlığı da inceleme başlatarak bir uzman heyeti kente gönderdi. Grup hastalığa neyin sebep olduğunu araştırıyor.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, husus hakkında toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bolu’nun Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen 30 çocuk ve 22 yetişkinin hastanelere nakledildiğini, 31 kişinin tedavisinin tamamlandığını bildirdi.

Koca, paylaşımında, “Bolu’nun Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen 30 çocuk ve 22 yetişkin hastanelere nakledilmiştir. 31 kişinin tedavisi tamamlandı. 10’u ağır bakımda olmak üzere, 21 kişinin tedavisi sürüyor. Çaydurt Yuva Köyü sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” sözlerini kullandı.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş