Gündem

Bolu içme suyu zehirlenmesi! SON DAKİKA! Bolu’da içme suyu zehirlenesi sonucu kaç kişi hastalandı? 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Bolu içme suyu zehirlenmesi merak ediliyor. Bolu‘nun Çaydurt ilçesi Yuva köyünde Kurban Bayramı’nın son gününde çok sayıda kişi emsal şikayetlerle hastaneye başvurdu. Çoğunluğu çocuklar olmak üzere, hastalarda genel olarak karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görüldü. Pekala, Bolu‘da içme suyu zehirlenesi sonucu kaç kişi hastalandı? Bolu içme suyu zehirlenmesi son durum haberimizde…

BOLU İÇME SUYU ZEHİRLENMESİ

Bolu’nun Yuva köyünde içme suyundan zehirlendiği düşünülen şahısların sayısı 45’i yetişkin, 53’ü çocuk olmak üzere 98’e ulaştı. 14’ü ağır bakımda olan 43 hastanın tedavisi devam ediyor.

“ŞU ANA DEK OLAYDA CAN KAYBI OLMADI”

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bolu Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenenlerin sayısı 45’i yetişkin, 53’ü çocuk olmak üzere 98’e ulaştı. 14’ü ağır bakımda olan 43 hastanın tedavisi devam ediyor. 17 hasta diğer kentlerdeki hastanelere sevk edilmiş durumdadır. Şu ana dek olayda can kaybı olmadı” tabirlerini kullandı.

KAYNAKLARDAN NUMUNE ALINDI

Öte yandan, Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğü ve Halk Sıhhati Vilayet Müdürlüğü grupları çocukların içtiği su ile yediği yiyeceklerden numune aldı. Sıhhat Bakanlığı’ndan özel bir grup de zehirlenmenin sebebinin belirlenmesi için Bolu’ya gelerek inceleme başlattı. Köyde yaşayan vatandaşlara içme suyunu içmemeleri istikametinde ikazlarda bulunuldu. Köye içme suyunun sağlandığı su deposu boşaltılarak dezenfekte edildi. İlaçlı dezenfekte sürecinin akabinde suların kaynatılıp kullanılması tarafında ihtar yapıldı. Ayrıyeten su deposunu besleyen kaynaklardan da numuneler alındı.

“SUYA MİKROP KARIŞMIŞ OLABİLİR”

Bolu Valisi Erkan Kılıç dün yaptığı açıklamada, “Nereden kaynaklandığı noktasında çalışılıyor. Su kaynaklı olarak düşünüyoruz. Ancak tam olarak netleşmedi. Birkaç gün sürer sonuçların çıkması. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel ve su taşkınlarından ötürü suya mikrop karışmış olabilir diye düşünüyoruz ancak tam olarak netleşmedi” dedi.

“DAHA ÇOK ÇOCUKLARDA GÖRÜLÜYOR”

Köyde imamlık yapan Zeki Yeşiller ise yaşananları şöyle anlattı: “Cumartesi günü bayramdan sonra halk ortasında karın ağrısı ishal görülmüş. Cumartesi günü Sıhhat Müdürlüğü yetkilileri muhtarımızla geldi. Sulardan analiz alındı. Daha çok çocuklarda görülüyor. Büyük insanlarda daha hafif geçtiği lakin kanlı ishal olduğu söylendi. Sıhhat Müdürlüğü takımları depodan ve yaylalardan tahlil aldılar. Dün akşam sular temizlendi. Dezenfekte edildi, klorlandı. Dünden beri şebekede su yok. Akşam özel yönetim tarafından su getirildi. Saat 3.00’a kadar halka su dağıtıldı. İnşallah çocuklarımıza bir şey olmaz. Her ailede yok. Nasıl bir şey olduğunu anlamadık.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ