Gündem

Son dakika sıhhat: Sıhhat Bakanlığı’ndan Bilecik’e 11 milyon 300 bin TL yatırım 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Sıhhat Bakanlığı‘ndan Bilecik‘e 11 milyon 300 bin TL yatırım

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anjiyo Ünitesini hizmete girdi

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya; “Artık Bilecik‘te hemşerilerimiz, Eskişehir, Bursa üzere öbür vilayetlere gitmeden bu hizmeti işinin ehli ellerden alabilme imkanına sahip”

BİLECİK Bilecik‘e, Sıhhat Bakanlığı’nın takviyeleriyle toplamda 11 milyon 300 bin TL bedelle anjiyo aygıtı, 6 yataklı koroner ağır bakım servisi, 16 yataklı kardiyoloji servisi, aygıt ve tıbbi materyallerden oluşan Anjiyo Ünitesi kazandırıldı.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni hizmete giren Anjiyo Ünitesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bilecik’te anjiyo ünitesinin bulunmaması nedeniyle vilayet dışına hasta sevk nedenlerinde birinci sırayı anjiyo süreçlerine bağlı sevkler olduğunu anlatan Vali Kızılkaya; “Anjiyo Ünitesinin ve Ağır Bakım Kardiyoloji Servisinin incelemesini vazifeli arkadaşlarla birlikte yaptık. 1 aydır vilayetimizde anjiyo operasyonları yapılmakta. Geçmiş yıllarda, bilhassa 2021 yılı ve öncesinde en büyük sevk nedenlerimizden biri anjiyo ünitemizin olmamasıydı. Geçtiğimiz ay itibariyle anjiyo ünitesini Bilecik’imize kazandırmış olduk. Yaklaşık 11,5 milyonluk bir yatırım. Bu yatırımın yanında çok değerli ve yetişmiş bir takımı de ziyaret etmiş olduk. Artık Bilecik’te hemşerilerimiz, Eskişehir, Bursa üzere öbür vilayetlere gitmeden bu hizmeti işinin ehli ellerden alabilme imkanına sahip” sözlerini kullandı. Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo olarak kardiyoloji servisinde tedavisi devam eden 67 yaşındaki Zeliha Güler, sıhhat işçisinden ve hastaneden duyduğu memnuniyetini lisana getirerek, teşekkür etti.

Ziyarette Vali Kızılkaya’ya Bilecik Vilayet Sıhhat Müdürü Ferhat Damkacı ve Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Arıkan eşlik etti.

İhlas Haber Ajansı / Cem Kaan Toka – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş