Gündem

Son dakika haber! Edirne’de hastanelerde hatırlatma dozu kuyruğu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Edirne‘de hastanelerde hatırlatma dozu kuyruğu

EDİRNE Sıhhat Bakanlığı tarafından korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının akabinde, Edirneli vatandaşlar hatırlatma dozu aşıları için hastanede kuyruk oluşturdu.

Sıhhat Bakanlığı tarafından korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını tanımladı. Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan Edirneli vatandaşlar, aşılarını yaptırmak için hastanelere akın etti. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar, aşı polikliniğinde BioNTech, Sinovac ve Turkovac olmak üzere istedikleri aşıyı yaptırdı.

“Hem kendiniz hem de toplum sıhhati için aşı yaptırın”

Aşı yaptıran vatandaşlar, öbür vatandaşlara da aşı yaptırmaları davetinde bulundu. Aşı yaptıran vatandaş Mesut Şimdigüldü, “Kovid-19 virüsünden lakin bu aşı ile kurtulabiliriz. Annem, eşim ve çocuğumla birlikte gelip aşımızı olduk” sözlerini kullanırken, Haluk Kurtçu da, “Kovid-19 nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti, vatandaşlarımız aşı olursa çok güzel olur” açıklamasında bulundu. Hülya Eldar da, vatandaşlara hem kendi hem de toplum sıhhati için aşı yaptırın davetinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı / Şener Urfa – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş