Gündem

Prof. Dr. Atmaca, dünyadaki 3 psikiyatri profesöründen biri oldu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Prof. Dr. Atmaca, dünyadaki 3 psikiyatri profesöründen biri oldu

ELAZIĞ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Murad Atmaca, İleri Seviye Metakognitif Terapist olarak diploma verilen Türkiye’de birinci ve dünyadaki toplam 3 psikiyatri profesöründen birisi oldu.

FÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Kolu Lideri Prof. Dr. Murad Atmaca, Oxford Üniversitesi Worcester Collge’de 2 yıldır süren eğitimini tamamladı. Atmaca’ya, Metacognitive Institute tarafından İleri Seviye Metakognitif Terapist diploması verildi. Atmaca, böylece kendi alanında Türkiye’de birinci ve dünyadaki toplam 3 psikiyatri profesöründen birisi oldu.

Metacognitive Institute tarafından ileri seviye Metakognitif Terapist diploması aldığını belirten Prof. Dr. Murad Atmaca, “Bu stil ileri seviye diplomaya sahip olan dünyada çok sonlu sayıda kişi var. Ülkemizde de birkaç kişi var. Lakin psikiyatri kısmı açısından baktığımızda dünyada toplum 3 psikiyatri profesöründen biri olduğumu söylediler. Onlarda kendileri bunu bana bildiri olarak iletti. Bu onur verici bir şey. Dünyada kıymetli bir terapi ekollerinden birisinin ilerisi seviye terapisti haline gelmek kıymetli. Bundan sonra bu terapiyi, kendi topluluğumuza ve beraberinde ruh sıhhati profesyonellerine anlatmak, öğretmek, yaymak istiyorum. İnsanlarımızın da bundan yararlanması sağlayacağım. Ben kendi pratiğimde bunu kullanıyorum. Nitekim tesirli olduğunu görebiliyoruz” dedi.

“İnsanlarında bu terapiden yararlanmasını sağlamak değerli bir vazifemiz olacaktır”

Terapiden yararlanan insan sayısının artabilmesi için bir taraftan bu eğitimlerin giderek yaygınlaşması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Atmaca, “Ben bu eğitimlere bir müddettir başlamıştım. Psikiyatri kongrelerinde kurs olarak düzenlemeye başlamıştım. Bundan sonra biraz daha yapılandırılmış stilde bu eğitimleri, terapinin temel misyonunu ruh sıhhati profesyonellerine ve psikiyatrist arkadaşlara anlatmak istiyorum. İnsanlarında bu terapiden yararlanmasını sağlamak kıymetli bir misyonumuz olacaktır. FÜ’nün ismini duyurmuş olmak çok hoş. Türkiye’den katılmış olmak çok ayrıcalık. En son olarak Oxford’aki eğitimde daha çok Avrupa ve ABD’den beşerler vardı. Türkiye’den gidiyor olmak, üniversitemizin de ismini duyurmak benim için onur vericidir. 28 yıldır Elazığ’dayım. Elazığ’a kendim ne katabilirsem benim için bir kazanım olarak görüyorum. Elazığ’dan çok şey aldım ve kendim de bu kente ne yapsam benim için kazançtır” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Kamil Cankılıç – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş