Gündem

Maske geri gelecek mi 2022? Maskeler geri mi dönüyor? Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması nedir? 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Sıhhat Bakanlığı bugün haftalık koronavirüs tablosunu paylaştı. Açıklanan bilgilere nazaran 13-19 Haziran’da 10 bin 954 kişinin testi müspet çıkarken, 19 kişi hayatını kaybetti, güzelleşenlerin sayısı ise 7 bin 653 oldu. Bunun akabinde vatandaşlar, Maskeler geri mi geliyor? Maske geri gelecek mi 2022? Maskeler geri mi dönüyor? Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması nedir? Maske zaruriliği geri gelecek mi? merak ediyor. Detaylar yazımızda…

MASKELER GERİ GELECEK Mİ?

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hadise sayılarındaki artış sonrası maske zorunluluğunun geri gelip gelmeyeceğine ait konuştu. Makûs günlerin geride kaldığını belirten Bakan Koca, “Grip kıymetinde olan hastalık, toplumsal manada telaş sebebi olmaktan çıktı. Hadise sayılarında son iki haftada üç kattan fazla artış olsa da bunun tam bilakis hastane yükündeki azalış tekrar sürmektedir. Herkes müsterih olsun” diye konuştu.

BAKAN KOCA: HASTALIK ARTIK GRİP ÜZERE SEYREDİYOR

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, Covid-19 olaylarının artmasına bağlı maske yasağının tekrar geri getirilip getirilmeyeceği sorusu üzerine, “Hastalık artık grip üzere seyrediyor. Ama ileri yaştakiler ve kronik rahatsızlığı olanlarda Covid-19 risk oluşturmaya tekrar devam edecek. Risk kümesinde olanların ferdî önlemlere dikkat etmeleri değer arz ediyor.

“TOPLUMSAL MANADA TELAŞ SEBEBİ OLMAKTAN ÇIKTI”

Grip kıymetinde olan hastalık toplumsal manada kaygı sebebi olmaktan çıktı. Hadise sayılarında son iki haftada üç kattan fazla artış olsa da, bunun tam bilakis, hastane yükündeki azalış yeniden sürmektedir. Makus günler geride kaldı. Benzerilerini gelecekte aramak yanlıştır. Herkes müsterih olsun” dedi.

“HEKİM VE HASTA AÇISINDAN ADİL BİR DÜZENLEME”

Bakan Koca, tabiplerle yaptığı bir toplantıdaki açıklamalarına yönelik sorulan “Hekimlik mesleğinin icrası dünyada hangi bakımdan zorlaşıyor?” sorusu üzerine şöyle dedi:

“Tüm dünyada tıp, malpraktis davaları sebebiyle sigorta şirketleri ve avukatlar ortasında sıkışmış durumda. Bu nedenle, tüm dünyada, giderek, doktorlar mesleğini yapamaz hale gelmekte. ABD dahil, bahse hassas ülkelerin hiçbiri bu sorunu çözemediler. Oralarda sigorta şirketlerine prim ödenmesi üzerinden bir metot geliştirildi. Biz ise Türkiye olarak, dünyanın yapamadığını yaptık. Yeni çıkarılan malpraktis yasası son derece kıymetli. Malpraktis davasından doğan tazminatı devlet üstleniyor. Ne hastamız ne doktor mağdur oluyor. Kasıt olmadığı surece tazminatın tabibe rücu edilmediği bir düzenlemeyle sorunu bitirdik. Bu sorun yüzünden, Türk tabiplerinin uygulamadaki muvaffakiyetlerinin da tehlikeye girmeye başlayacağı bir devir gelmekteydi. Şayet bu yasa çıkmamış olsaydı süreçte bizi bekleyen sonuç buydu. Doktor ve hasta açısından adil bir düzenleme yapıldı.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş