Gündem

Bursa haber: Bursa’da böbrek yetmezliğinden ölen emekli hekim son yolculuğuna uğurlandı 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Bursa‘da, Çekirge Devlet Hastanesinde uzun yıllar organ nakil koordinatörlüğü misyonunu yürüten ve tedavi gördüğü hastanede 64 yaşında hayatını kaybeden emekli genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen’in cenazesi toprağa verildi.

Böbrek yetmezliğine bağlı çoklu organ yetmezliğinden hayatını yitiren Didinen’in naaşı, 23 yıl misyon yaptığı Çekirge Devlet Hastanesine getirildi.

Hastane bahçesindeki merasimin akabinde Didinen için Osmangazi ilçesindeki Osmangazi ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Arifan Mescidinde ikindi vakti cenaze namazı kılındı.

Timur Didinen’in cenazesi, ailesi, yakınları, meslektaşları ve vatandaşların iştirakiyle kılınan namaz sonrası Hasköy Mezarlığı’nda defnedildi.

“Birkaç kere organ çıktı lakin kendisine uyumsuz oldu”

Merasime katılan Organ Nakli Bursa Bölge Uyum Merkez Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, AA muhabirine, yüzlerce insanın hayata tutunmasına vesile olan Didinen’in, sıhhat topluluğunun en önde gelen isimlerinden olduğunu söyledi.

Didinen’in, Bursa’nın organ bağışındaki muvaffakiyetinde katkısının büyük olduğunu belirten Çınar, şöyle devam etti:

“Bursa’nın sıhhat tarihine nitekim ismini altın harflerle yazdırmış bir insandı. 10-12 yıl organ naklinde birlikte çalıştık. 3 yıldır kendisi aslında böbrek nakli bekliyordu bir nakil merkezimizde. Ne yazık ki ona bir organ çıkmadı. Canlıdan organ nakli olmayı kendisi istememişti. Kadavra listesinde yazılmayı, kadavradan organ çıkmasını bekledi lakin ne yazık ki onu uygun organ bulamadık. Birkaç kere organ çıktı lakin kendisine uyumsuz oldu. Sahiden üzgünüz.”

Bursa’da özel bir hastanede organ nakil koordinatörlüğüne devam eden Dr. Salih Gülten de Didinen’in vefatından duyduğu üzüntüyü lisana getirdi.

Gülten, Didinen ile organ bağışı tertiplerinde yer almaktan onur duyduğunu aktardı.

Timur Didinen’in oğlu Turhan Didinen ise babasının kendilerini her daim gururlandırdığını ve onurlandırdığını vurgulayarak, şu tabirleri kullandı:

“Ona teşekkür ediyoruz. Gelen herkese, bizi yalnız bırakmayan tüm hekimlerimize, tüm sıhhat çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Bize hepsi çok dayanak oldular. Sağ olsunlar. Onların yaptığı hiçbir şeye benzemiyor. Tabiplerin ve başka tüm sıhhat çalışanlarının emekleri hiçbir vakit ödenemez, hiçbir şeyle ödenemez. Onların hepsine şükranı bir borç biliyorum. Çok teşekkür ediyorum.”

Hekimlikte 40 yılını geçiren Didinen, Çekirge Devlet Hastanesinde organ nakil koordinatörlüğünü yürütürken geçen yıl mart ayında emekliye ayrılmıştı.

AA / Elif Hasret Çelikler – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş