Gündem

Kalça röntgenim için röntgen masasına sırt üstü yattım Röntgeni çeken kişi taytın kalın olduğu için röntgen iyi çıkmaz çıkar dedi !

Paylaş

İstanbul’da oturan Beyza Durası, geçtiğimiz yaz kabusu yaşadı.

Bir spor yarışmasında kafa üzeri düşen genç kız soluğu hastanede aldı. Röntgen odasında rahatsız etme edildiğini iddia eden Durası, yaşadığı iğrenç olayı söyledi: “Kalça röntgenim için röntgen masasına sırt üzeri yattım.

Röntgeni çeken F.T. Isimli şahıs röntgen odasına giderken geri döndü ve ‘taytın kalın olduğundan röntgen iyi çıkmaz çıkarabilir misin?’ dedi…”
Vatan’da yer edinen habere nazaran;

İddiaya konu olan olay geçtiğimiz yaz İstanbul’da meydana geldi. Beyza Durası adlı genç kız, 5 ay önce bir spor yarışmasında kafa üzeri düşünce hastaneye gitti.

BEYZA DURASI SOSYAL MEDYADAN İSYAN ETTİ

Genç kız burada F.T. Isimli çalışan tarafınca rahatsızlık edildiğini iddia etti. Durası, korkunç vakadan şöyle bahsetti:
“Maalesef bu sefer üzücü bir paylaşım yapacağım. Lütfen sonuna kadar okuyunuz. 5 ay boyunca sustum. Psikolojik olarak oldukça yorulduğum bir vakası söylemeye karar verdim. Tuzla Devlet Hastanesi aşağıda bahsettiğim vakası gizli saklı soruşturma ile icra etmek istedi buna karşın hiç bir ceza almadı çünkü F.T. Evli!
19 Eylül 2021’de İstanbul’da yapılan Crossfit yarışmasında kafa üzeri düştüm. Bundan dolayı önlem amaçlı Tuzla Devlet Hastanesi acile gittim ve doktor beyin tomografisi, burun röntgeni ve tek yönlü kalça röntgeni istedi.

Beyin tomografisi çekildikten sonra röntgen odasına girdim. İlk olarak burun röntgenim çekildi. Burun röntgenimi ayakta çekmek yerine herkesin yattığı röntgen masasına öne doğru eğilip kafamı koyarak çekildim. Arkasından kalça röntgenim için röntgen masasına sırt üzeri yattım. Röntgeni çeken F.T. Adlı şahıs röntgen odasına giderken geri döndü ve “taytın kalın olduğundan röntgen iyi çıkmaz çıkarabilir misin?” dedi. Taytım kalınca değildi, metal hiçbir şey içermiyordu. (Bildiğimiz düz siyah ince tayt) Ben hayatımda ilk defa röntgen çektirdiğim için taytımı İNDİRMEMEM gerektiğini bilmiyordum. Taytımı dizime kadar indirdim. Üstüme örtünmek için bir bez parçası dahi verilmedi. Ardından F.T. Röntgen odasından çıkıp tek yönlü kalça röntgenini çektikten sonrasında yan dönmemi istedi.

‘KALÇANDA MORLUK VAR’

TEK YÖNLÜ kalça röntgeni istenmesine karşın gerek olmayan 2 değişik pozisyon daha aldırdı ve pozisyonu almam için bacaklarıma dokundu bunun üstüne kalçamda bir morluk olduğunu dile getirdi. Bu pozisyonlarda bacaklarım açıktı. Röntgen odasının konumundan direkt bacak aram gözüküyordu. Belki de fotoğraflarımı çekti bilmiyorum. Sonuç olarak röntgen çekilirken üstünde metal bir şey olmadığı sürece hiç bir giyim çıkarılmıyor. Çıkarılması gerekse bile hasta mahremiyetinden ötürü üstünü örtmek için örtü veriliyor. F. T. Benim nasıl röntgen çekilmesi gerektiğini bilmediğimi anladı ve bunu suistimal ederek taytımı çıkarmamı istedi.

Bunların üstüne hastaneye şikayete gittim. Bazıları beni dilekçe yazmam için teşvik ederken bazıları ise hastanenin ismi kirlenmesin diye beni susturmaya çalıştı. Ben dilekçemi yazdım. Emniyete suç duyurusunda bulundum.” dedi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş