Gündem

Son Dakika | Erzurum Kent Hastanesi donanımlı kliniğiyle kalp ve damar hastalarına şifa oluyor 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Erzurum‘da 13 yıl evvel kurulan tam donanımlı Kalp Damar Cerrahi Kliniğinde bugüne kadar kalp kapak yetmezliği, bacak bölgesinde damar tıkanması, varis ve venöz yetmezliği üzere hastalıklardan 5 bine yakın açık kalp ameliyatı muvaffakiyetle yapıldı.

Kentteki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (BEAH) 2009’da kurulan ve hastanenin 3 yıl evvel Kent Hastanesine katılmasıyla hizmetlerine burada devam eden Kalp Damar Cerrahi Kliniğinde, Klinik Şefi Prof. Dr. Mehmet Ali Kayğın ve takımınca Doğu Anadolu’daki vilayetlerin yanı yurt dışından hastalara cerrahi ve poliklinik hizmeti veriliyor.

Prof. Dr. Kayğın ile 1 profesör, 5 uzman tabibin misyon yaptığı 52 yatak kapasiteli klinikte, 11 ağır bakım yatağı bulunuyor.

Kayğın, gazetecilere, kent hastanesinde aylık 20 civarında açık kalp ameliyatı yapıldığını söyledi.

Bugüne kadar kalp kapak yetmezliği, aort cerrahisi, periferik arter, varis, tüm venöz yetmez hastalıklardan toplamda 5 bine yakın açık kalp ameliyatını muvaffakiyetle gerçekleştirdiklerini söz eden Kayğın, “Çocuk Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Servet Ergün Beyefendi tarafından da her türlü konjential kalp hastalıklarına hizmet veriliyor.” dedi.

Son 3 yıldan bu yana da kalp kapak ve yetişkin konjential kalp hastalıklarına robotik cerrahiyle hizmet verdiklerini ve robotik açıdan bölgede tek hastane olduklarını aktaran Kayğın, her türlü küçük kesi ve robotik cerrahiyle kalp kapağı, aort ve mitral kapak cerrahisinin kliniklerinde yapıldığını lisana getirdi.

“Ameliyatlarda muvaffakiyet oranımız çok yüksek”

Nahçıvan ve Azerbaycan üzere ülkelerden hastaların kliniklerini tercih ettiğini belirten Kayğın, şöyle devam etti:

“Ekibimizle ameliyatlarda muvaffakiyet oranımız çok yüksek. Hastane idaresi bize her türlü takviyesi veriyor. Uygun hastalara robotik cerrahi yapıyoruz. Göğüs altından 4-5 santimetrelik küçük kesiyle mitral kapak cerrahisi, yetişkin konjential kalp hastalıkları, aort kapak cerrahisi süreçleri yapıyoruz. Karın ve göğüs içindeki aort damar genişlemeleri de kapalı usulle yapıyoruz. Böbrek hastaları bölgemizde çok fazla, bunlara ilişkin kalıcı katater ve diyalize girmek için süreksiz kataterler yapılmakta.”

Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Hakkı Tör de Kayğın ve takımına teşekkür ederek, “Nitelikli yatak kapasitesi, üst seviye teknolojik donanımlı ağır bakım imkanları ve tek kişilik odalarıyla öne çıkan hastanemizde vatandaşlara teknolojik imkanları ve konforlu hizmeti sunmaktan memnunuz.” dedi.

Tedavi edilen hastalara her türlü imkanın eşit kurallarda sunulduğunu tabir ederek, hastalara hizmet için mesai gözetmeden fedakarca ve özveriyle çalışan tüm sıhhat çalışanını tebrik eden Tör, kent hastanelerinin üretiminden vatandaşın hizmetine sunulmasına kadar emeği geçenlere teşekkür etti.

AA / İlhami Erkılıç – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş