Gündem

Antalya’da anne adayları “gebe okulu” ile doğuma sağlıklı hazırlanıyor 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmete sunulan “gebe okulu” ile anne adaylarının doğuma sağlıklı ve huzurlu hazırlanması amaçlanıyor.

Hastaneye başvuran anne adayları, Bebek Dostu Hastane Ünitesinde vazife alan hekim, hemşire ve ebelerin dayanağıyla gebelikten doğum sonrası sürece kadar gerekli eğitimleri alıyor.

Hastanede doğumu kolaylaştıracak idmanlar yaptırılan hamilelere, doğum teknikleri, doğum öncesi ve sonrası beslenme, bebek bakımı ve emzirme teknikleri ile anne sütünün değeri hususlarında bilgi veriliyor.

Anne adaylarının aldıkları eğitimler sayesinde daha rahat bir doğum yaşadıklarını belirten İpekçi, hamilelere teorik ve uygulamalı eğitimler verdiklerini kaydetti.

Emzirme müracaatı olarak vazife yapan hemşire Ferdane Duman ise eğitime gelmeyen hamileler ile gelenler ortasında epey büyük bir fark olduğunu gözlemlediklerini söz etti.

“Gebelik okulu”na devam eden anne adayı Mine Aydın Kocagöncü de 35 haftalık gebe olduğunu ve gebeliğinin başlarında hastaneye başvurduğunu anlattı.

Aldığı eğitimler sayesinde gebelik sürecini ruhsal ve fizyolojik olarak daha rahat geçirdiğini aktaran Kocagöncü, doğum sonrasında da bebeğine daha yararlı olabileceğini düşündüğünü lisana getirdi.

AA / Gülsem Adam – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş