Ekonomi

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Geçen yıl 13 lira olan sultani kuru üzümün alım fiyatı 27 liraya çıktı 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa‘da imali tamamlanan projelerin toplu açılış merasiminde konuştu. Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamasında Erdoğan, geçtiğimiz yıl 13 lira olan çekirdeksiz sultani kuru üzümün fiyatını ise 27 olarak duyurdu.

“İNŞALLAH 2 GÜN İÇERİSİNDE ÜZÜMLERİ TOPARLAYIP YOLA KOYULALIM”

Kuru üzüm fiyatıyla ilgili Erdoğan, “Manisalı çiftçilerimize 4 milyar lira fiyatında ziraî takviye verdik. Bir üzüm bağını ziyaret ettim buraya gelmeden evvel. Bu vesileyle hasat devri gelen her eser üzere sultani çekirdeksiz üzümün alım fiyatını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Alım fiyatlarını hasat devrinin başında ilan etmemizin sebebi üreticimizin emeğinin hakkını alabilmesini sağlamak, rastgele istismara meydan vermemektir. Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran, 9 numaralı sultani çekirdeksiz kuru üzümünü Toprak Mahsulleri Ofisimiz, bu yılda değerlendirmelerimizi yaptık fiyat olarak güçlü devlet, güçlü çiftçi olarak 27 lira olarak belirledik. Sizin samimiyetiniz, ihlasınız, rahmetiniz var ya, inşallah üzümlerdeki rahmeti de artıracaktır. İnşallah 2 gün içerisinde üzümlerimizi toparlayıp, 1 hafta içinde de kurutup çabucak yola koyulalım ve ihracatımızı da buna nazaran yapalım. Kuru üzüm fiyatımızın üretici, ihracatçımıza ve ülkemize güzel olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarından satır başları:

İnsanımızın beklentilerine yanıt verecek yeni kelamları yalnızca biz söylüyoruz. Karşımızdakiler geleceği değil eski Türkiye’yi vadediyorlar. Ülkeyi ileri götürmek için bir sıkıntısı olmayanlar, yapılanları yıkma, başarılanları boşa çıkarma dışında bir efor sergilemiyorlar. Koalisyonların, krizlerin, kaosların güzellemesini yapıyorlar.

“BAY KEMAL SSK’NIN BAŞINDAYDI”

Her evladımızın ana sınıfından üniversiteye kadar her düzeyde istediği eğitimi alabilen bir ülke inşa ettik. Onların periyodu üniversiteye girmenin ayrıcalık olduğu Türkiye’ydi. Biz kent hastaneleri, devlet hastaneleri, özel hastaneleriyle en üst düzeyde hizmet alacağı Türkiye inşa ettik. Onların uygun dediği Türkiye sağlam girenin hasta çıktığı Türkiye’ydi.

Bay Kemal SSK’nın başındaydı. Merhum Savaş Ay’a ne dedi? Cürmü o vaktin Başbakanına attı. Biz şu anda devlet yönetiyoruz. 19 kent hastanesi, yüzlerce hastanemiz var. Biz terör örgütleriyle çabamızı oluşturduğumuz inançlı bölgelerle hudutlarımızın dışına taştık. Teröristlerin inlerinden çıkamadığı Türkiye inşa ettik. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Besler Deresi’nde biz varız. Teröristler kaçıyor, biz kovalıyoruz.

“KENDİ ARABASINI ÜRETEN BİR TÜRKİYE İNŞA ETTİK”

Biz ülkemizi baştan başa bölünmüş yol, otoyol, havalimanları, süratli tren çizgileriyle donatarak ulaşımın süratli, inançlı, konforlu hale geldiği Türkiye inşa ettik. İşte İstanbul-İzmir, 3 saat 15 dakikaya düştü. Artık Manisa-İzmir, Sabuncubeli Tüneli’ni kim yaptı? Evvelce Manisa-İzmir düşünün ne kadar uzaklıktı? Sabuncubeli Tüneli ile bu kadar kısaldı. Onların düzgün dediği Türkiye her gün onlarca insanın kazalarda can verdiği, ticareti baltaladığı Türkiye’ydi. Biz sanayimizi her alanda tüm dünyaya üretim yapacak düzeye getiren, öteki pek çok konu üzere kendi arabasını üretecek kabiliyete kavuşturan Türkiye inşa ettik.

“BU ÜLKE TOPLU İĞNE BİLE ÜRETEMİYORDU”

Bu ülke toplu iğneyi bile üretemiyordu. Artık tüfeklerimiz, İHA, SİHA, Akıncı uçaklarımızı biz üretiyoruz. Bir zelzele ülkesi olan ülkesinde yapıların yüzde 60’ını dönüştürerek daha inançlı bir Türkiye inşa ettik. Van zelzelesinde her taraf yerle yeksan olmuştu. Bingöl zelzelesinde her taraf yerle yeksan olmuştu. Kütahya Simav’ı inşa ettik mi? Gölcük’te, Sakarya’da CHP’nin iktidarında maalesef aylar geçti buralar inşa edilemedi. Biz geldik bunları da inşa ettik.

Sulamadan modernizasyona kadar aldığımız önlemlerle Avrupa’da birinci sıraya dünyada birinci 10’a çıkarmış Türkiye inşa ettik. Onların güzel dediği Türkiye, kurak topraklarda kendi muhtaçlığını karşılamaya çalışan, toprağı terk edip geçimini aradığı bir Türkiye’ydi.

“DÜNYA BARIŞINI TESİS EDELİM DİYE UKRAYNA’DAYDIM”

İki gün evvel Ukrayna’daydım. Bir hafta evvel Soçi’deydim. Niye? Dünya barışını tesis edelim diye. Bu yolda dünya barışı için varız. Savaş için değil barış için varız. Bu ülkede maalesef savaş için uğraş sarf edenler yok mu? Var. Onlara da gereken dersi Manisa 2023 Haziran’ında vermeye hazır mı? Şu karşımdaki mükemmel topluluğu görünce Manisa bu işi bitirdi diyorum. Cumhur İttifakı olarak 2023 Haziran’ında bu işi bitirmekte kararlı mıyız? Elele, bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız.

Merhum Özal’ın tabiriyle çağ atlamış Türkiye ile çağın gerisinde kalmış Türkiye’yi mukayese etmekten aciz olanların bu ülkeye vereceği hiçbir şey olamaz. Emelimiz ülkemizi 2053 vizyonuyla global idare, iktisat sistemini en üst ligine çıkarmaktır. Herkes konuşur. Herkes yuvarlak laflarla vaatlerde bulunur. Bizim farkımız yaptığımız eser, hizmet, yatırımlarla konuşmamızdır. Yalnızca Manisa’ya kazandırdığımız eser ve hizmetler bile Türkiye’nin nereden nereye geldiğini göstermeye kafidir.

MANİSA’DAKİ YATIRIMLAR

Son 20 yılda Manisa’ya 48 milyar lira meblağında yatırım yaptık. Eğitimde 4 bin 922 yeni derslik kazandırdık. Gençlik ve sporda 8 bin 55 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. İki stadyum dahil toplam 84 adet spor tesisi inşa ettik. Toplumsal yardımlarda 5,5 milyar lira meblağında kaynak aktardık. Sıhhatte 25’i hastaneden oluşan toplam 72 adet sıhhat tesisinin üretimini tamamladık. 400 yataklı Salihli, 200 yataklı Manisa Ruh Sıhhati, 100 yataklı İsimli Psikiyatr Hastanemizin ihale çalışmaları sürüyor.

Etraf ve şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 10 bin 366 konut projesini hayata geçirdik. Kentsel dönüşümde 11 bin 253 bağımsız kısmın inşasını yıkıp yine yaptık. Gördes ve Soma’daki millet bahçelerimizle birlikte 5’ini hizmete sunduk. Ulaştırmada misyona geldiğimizde Manisa’da 81 kilometreden devraldığımız bölünmüş yolu 546 kilometre ek ettik. 128 kilometre de Manisa’dan geçen İstanbul-İzmir otoyolunu Sabuncubeli Tüneli, Akhisar etraf yolunu tamamlayıp hizmetinize sunduk.

“MANİSALI ÇİFÇİLERE 4 MİLYAR DAYANAK VERDİK”

Üretimi devam eden Ankara-İzmir YHT projesiyle Manisa’yı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm süratli tren çizgilerine bağlıyoruz. Manisa’ya 27 adet baraj ile 11 gölet yaptık. İnşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 218 dekar tarım toprağını sulamaya açtık. Üretimi süren sulama tesisiyle 199 bin dekar tarım toprağını sulamaya açacağız. 75 adet taşkın müdafaa tesisiyle Manisa kent merkezi 76 bin dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk.

Manisamıza son 20 yılda kazandırdığımız eser ve hizmetleri anlatmaya devam edelim. Sanayi ve teknolojide 3 yeni organize sanayi, 1 teknopark, 30 ARGE kurduk. Kentimizde sigortalı çalışan sayımızı 437 bin düzeyine yükselttik. Kentimize kazandırılan 4 milyar 665 lirayı bulan 207 projenin resmi açılışını burada sizlerle yapıyoruz.”

Eğitimde 506 dersliğe sahip ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise bina, 700 yataklı pansiyon, spor salonları, üniversitemizin hastane, öğrenci ek binalarının resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Spor salonları, yüzme havuzları, atletizm alanı üzere çok sayıda tesisi hizmete açıyoruz. Sıhhatte Manisa Kent Hastanemizin, Merkez Efendi Devlet Hastanemizin, Kula Devlet Hastanemizin, Ahmetli İlçe Hastanemizin ve sıhhat konutlarımızın açılışını yapıyoruz.

TOKİ dükkanları, etraf düzenlemeleri, mescitleri ve toplumsal donatılarıyla tamamladı. Köy meskenleri ve öteki projeler de TOKİ tarafından inşa edildi. Bu açılışları da buradan yapıyoruz. Vilayetler Bankası dayanağıyla yol, içme suyu, etraf düzenlemesi, asfalt, kanalizasyon projelerini hizmete açıyoruz. Kültür, turizm, çalışma, toplumsal güvenlik, ulaştırma, tarım ve orman çok sayıda yatırımın da açılışını resmen gerçekleştiriyoruz.

Büyükşehir belediyemizce tamamlanan hizmet binası, otel, katı atık, güç üretim tesisi, cadde ve meydan düzenlemeleri, spor tesisleri üzere çok sayıda yatırımın resmi açılışını buradan yapıyoruz. Gördes, Kırkağaç, Ahmetli, Demirci, Soma, Selendi, Şehzadeler, Yunus Emre belediyelerimize alt yatırımlar sebebiyle açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz. İnşallah daha büyük yatırımlarla Manisa’da olacağız.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş