Gündem

Sahte Denetimciler Hastaneyi Denetleme Ayağına Personeli Dolandırdı !

Paylaş

Sağlık Bakanlığı’ndan görevlendirildiklerini belirten iki kişinin Devlet Hastanesi’nde denetim yaptıkları, durum fark edilene kadar hastane personelini dolandırdıkları ileri sürüldü.

Daha sonra bakanlıkta çalışmadıkları ve denetime dair hiçbir yetkilerinin olmadığı ortaya çıktı.
Bugün Aydın Devlet Hastanesi’ne gelen iki şahsın kendilerini denetimci olarak tanıtarak, hastane personelini dolandırdıkları ortaya çıktı.

Skandal olayda personele, yakınlarınızı işe alacağız diyen dolandırıcıların mesai saati bitimine kadar hastanede başhekim ve müdürlerin eşliğinde dolaştıkları bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı’nda görevli olduğunu iddia eden M.A. öğle saatlerinde Aydın Devlet Hastanesi’ne geldi. Denetim gerçekleştireceğini söyleyen M.E. yetkililerle birlikte bazı birimleri gezdi.

‘Saha denetimi yapacağını’ söyleyen kişiye, hastane güvnenlik personeli eşlik etti. Bazı birimleri gezen M.A., daha sonra hastaneden ayrıldı.

M.E.’nin durumundan şüphelenen hastane yetkilileri, yaşananları Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi. Yapılan incelemelerde M.E.’nin Sağlık Bakanlığı’nda çalışmadığı ve denetleme için herhangi bir yetkisi olmadığı ortaya çıktı.

Yaşananların ardından yetkililer, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan daha önce bazı farklı illerde denetmen adı altında hastaneye giden bazı şüphelilerin hastane personelini dolandırdığı öğrenildi. Aydın Devlet Hastanesine giden kişinin muhtemel dolandırıcılık girişiminin ise güvenlik personelinin sürekli yanında olması nedeniyle yarıda kaldığı tahmin ediliyor.

Kaynak: (İSMAİL ÖRS / Aydın Kulis)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş