Gündem

2022 Ramazan Bayramı Tatili Ne Kadar ? Dokuz güne mi uzatıldı?

Paylaş

2022 yılı Ramazan Bayram tatili birleşiyor. Hükümete yakın kaynakların belirttiğine göre 2022 Ramazan Bayramı tatilinin son günü olan çarşamba gününden sonra perşembe ve cuma günü tatil edilerek Bayram tatilinin dokuz güne uzatılması planlanıyor.

Özellikle öğrenci ve çalışanların merakla takip ettiği 2022 yılı Ramazan bayramı tatilinin dokuz güne çıkıp çıkmayacağı konusunda hükumete yakın kaynaklardan çalışanları sevindirecek haber geldi.

Tatilin dokuz güne çıkıp çıkmamasıyla ilgili tatil planları yapan öğrenci ve memurlar, Ramazan Bayramı’nın pazartesi gününe denk gelmesi ile geriye kalan perşembe ve cuma günlerinin tatil olup olmayacağını uzun zamandır merak ediyordu.

Turizimciler tatilin dokuz gün olmasını istiyor
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle beraber bu yıl rus turist sayısında ciddi azalma olacağına dikkat çeken turizmciler, ramazan bayram tatilinin uzatılmasıyla yerli turisten bu azalmayı kısmen kapatmaya çalışıyorlar. Turizimciler konuyla ilgili taleplerini Turizim Bakanlığı’na ilettikleri öğrenilirken, turizimcilerin ortak görüşü ise; Ukraynalı ve Rus turist gelmeyeceğini, bunun yerine bayram tatilinin dokuz güne uzatılarak turizim sektörüne fayda sağlanması gerektiği yönünde oldu.

Hükumete yakın kaynaklar: Tatili dokuz gün olacak
Hukumete yakın bazı kaynaklar ise turizimcilerin bu taleplerini dikkate alarak ramazan bayram tatilinin dokuz güne çıkarılması için bir çalışma yapıldığını ifade ettiler. Yine aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre tatil konusunda karar mercinde yer alanların bu duruma sıcak baktığı, tatil süresinin uzatılmasıyla ekonomide de bir sirkülasyonu yaratılmasının amaçlandığını ifade ettiler.

Tatilin uzayıp uzamadığı ne zaman belli olacak
Ramazan bayram tatilinin uzatılması ile ilgili şu ana kadar herhangi bir resmi makamdan açıklama gelmedi. Ancak açıklamanın Ramazan ayının yani Nisan ayının son haftasında yapılacağı dillendiriliyor. Önceki yıllarda da tatil süresinin uzayacağına dair bir takım beklentilerin olumsuz sonuçlanması nedeniyle tatil rezervasyonu yapmayı planlayanların, Ramazan Ayı’nın son haftasını beklemesinde fayda var. Diğer taraftan rezervasyon iptali halinde ücret iadesi yapmayan firmalardan çalışanların mağdur olmaması için kaçınmaları gerekiyor.

2022 Resmi tatiller !

23 Nisan
1 GÜN TATİL
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs
1 GÜN TATİL
Emek ve Dayanışma Günü
Ramazan Bayramı
3 GÜN TATİL
19 Mayıs
1 GÜN TATİL
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
Kurban Bayramı
4.5 GÜN TATİL
15 Temmuz
1 GÜN TATİL
Demokrasi ve Millî Birlik Günü
30 Ağustos
1 GÜN TATİL
Zafer Bayramı
29 Ekim
1,5 GÜN TATİL
Cumhuriyet Bayramı


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş