Personel Sağlık

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında yapılması planlanan değişikliklerle ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda neler görüşüldü !

Paylaş

Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda Ak Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz Başkanlığında yapılan toplantıda CHP adına söz alan Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ilk kez bir kanun teklifinin ilgili komisyonda görüşülerek aynen kabul edildiğini belirterek bunun güzel bir gelişme olduğunu kaydetti

7 AYDIR BEKLETİLİYOR
HDP adına söz alan Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ise sağlık çalışanlarına yönelik yapılması planlanan özlük haklarına ilişkin düzenlemenin 7 aydır bekletildiğini belirterek hazırlanan kanun teklifinin milletvekili ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerinin alınarak hazırlanması gerektiğini söyledi. Ancak önlerine gelen söz konusu düzenlemenin bu usul izlenmeden Meclis’e geldiğini, mış gibi yapılarak yasalaştırılmak istendiğini kaydetti.

SORULARIMIZA YANIT ALAMADIK
İyi Parti adına Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise Milletvekilleri olarak teklife ilişkin sorularına yanıt alamadan komisyonun toplandığını, izlenen bu usul nedeniyle düzenlemenin eksikliklerinin görülmesinin zorlaşacağını ifade etti.

ETKİ ANALİZİ İÇİN ÖZEL NOT HAZIRLANDI
Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ise siyasi parti gruplarını uzlaşarak kanun teklifinin tali komisyonda çarşamba günü görüşüldüğünü ve bugün de bütçe ve plan Komisyonu‘nda görüşülmesine karar verildiği, tali komisyon raporu dün gelir gelmez milletvekillerine gönderilmesi gerekirken bugün mail olarak iletildiğini, teklifin etki analizi ile ilgili özel bir not hazırlandığını açıkladı.

KOMİSYONA BİLGİ VERİYOR
Teklif sahibi Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer şu anda düzenlemeye ilişkin komisyon üyelerine bilgi veriyor.

EMEKLİ MAAŞLARI ARTACAK
Diğer taraftan Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş Meclis’te dün düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanlarının Özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik kanun teklifinin maaşların bordrolu ücret, sabit döner sermaye ve performans karşılığı döner sermayeden oluşacağını kaydederek sabit döner sermayenin genel bütçeye aktarılması ile hem hekimlerin hem hekimi harici personelin emekli maaşlarında artış yaşanacağını kaydetti.

YILLIK İZİN ALINDIĞINDA SABİT DÜŞMEYECEK
Sabit ödemeleri maaşa aktarılması sonrasında personelin yıllık izin gibi izinleri kullandığı durumlarda meydana gelen düşük ödemelerin düzenleme sonrasında ortadan kalkacağını belirtti

HER HASTANE DÖNER DAĞITACAK
Hekimler arasında mağduriyet yaşanmasına neden olan döner sermayelerin bazı hastanelerde ödendiğini bazılarında ödenmediğini hatırlatan Milletvekili Güneş, bu sorunun teklifle birlikte ortadan kaldırılacağını dile getirdi

Güneş, teklifle diş tabibi, tabip ve uzmanların emekli maaşlarının 2 bin 100 lira civarında artacağını aktararak, aile hekimliği uzmanlığı için eğitim alma süresinin 2029 yılına uzatılacağını kaydetti.

Yardımcı sağlık personelinin emekli maaşlarının 3600 ek gösterge düzenlemesiyle birlikte artacağını belirten Güneş, bu kapsamdaki personelin de genel bütçeye aktarılan döner sermayeden yararlanabileceğini söyledi


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş