Ekonomi

Bakan Kurum konut projesinden umutlu: Fiyatlar düşmeye başladı, daha da aşağılara inecek 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yeşilvadi 3 katlı Köprülü kavşak projesinin temel atma merasimine katıldı. Bakan Murat Kurum‘a, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, ilçe belediye liderleri, milletvekilleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

GAZİANTEP’E 10 BİN YENİ KONUT MUŞTUSU

Temel atma merasiminde konuşan Bakan Kurum, Gaziantep’e çok kıymet gösterdiklerini ve TOKİ eliyle bugüne kadar toplam yatırım pahası 6.8 milyar liralık eser kazandırdıklarını belirtti. 20 bin 500 yeni yuva kazandırıp bunun yanı sıra mescitler, okullar, sıhhat ocakları, kamu binaları, spor salonları, 33 bin seyirci kapasiteli stadyum armağan ettiklerini aktaran Kurum, şöyle konuştu: “Durmuyoruz. Toplam yatırım meblağı 4.2 milyar liralık projelerimize olanca süratimizle devam ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 konut var, millet bahçeleri, cephe yenileme ve sokak güzelleştirme projeleri, içme suyu sınırları, atıksu arıtma ve yol düzenlemelerine kadar onlarca yatırımımız var. Antep için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 yeni konut inşa ediyoruz. Öbür ilçelerimizde; toplam 5 bin 986 konut yapıyoruz. Bu yılın sonunda ve 2023’ün birinci aylarında, toplamda teslim edeceğimiz 10 bin yeni yuvamız şimdiden sizlere, Antepli hemşerilerime iyi uğurlu olsun. Yeni proje ile Cumhurbaşkanımız Antep’e çok yüksek sayıda bir konut yapılması talimatını bizlere verdiler. Biz de inşallah Gaziantep’imize Bakanlık olarak TOKİ’miz eliyle 10 bin yeni konut yapacağımızın kelamını buradan veriyoruz.”

“KONUT VE KİRA FİYATLARI DÜŞECEK”

Bakan Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesinin açıklanmasının akabinde kira ve konut fiyatlarında düşüş yaşanacağını anlattı. Kurum, “İşçi kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, yeni evli kardeşlerimiz, engelli ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz yeni yuvalarına; en uygun ödeme şartlarıyla, kira öder üzere sahip olacaklar. Şuna inanın. Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem konut fiyatları hem de kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa mühlet içerisinde zincirleme olarak; konut ve kira fiyatları daha da süratli bir halde düşecek. Yüzlerce dalı ilgilendiren bu konut kampanyasıyla; mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat dalına, tüm esnaflarımız; 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak. Kelam verdiğimiz müddette kentlerimize yeni konut ve ticari alanlarımızı kazandırıp, vatandaşlarımıza teslim ettik. Biz gece gündüz demeden aziz milletimiz için, devletimiz için, çocuklarımız için canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

“NEME LAZIMCILAR ALGI YAPIYOR”

Bakan Murat Kurum 2023 seçimlerinin değerli bir seçim olduğunu belirterek, bu seçimde ‘durmak yok, yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcıların’ yarışacağını aktardı. Bakan Kurum kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bir de ‘neme lazımcılar’ var. Onlarsa iş yapmak yerine algı, eser yerine gürültü, hizmet yerine toplumsal medya paylaşımlarıyla palavra üretmeye devam etsinler. Biz milletimiz için çalışmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Tek bir gayemiz var. Sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız dayanakla yeni bir tarih, yeni bir destan, yeni bir zafer kıssası yazmak. İşte bu noktada 2023 seçimleri büyük bir kıymet arz ediyor. Bu seçimde ‘durmak yok yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde; ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini global lobilere şikayet edenler yarışacak. ‘Dünya beşten büyüktür’ diye haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler gayret edecek.”

Demirören Haber Ajansı / İktisat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş