Gündem

Bartın Devlet Hastanesi 2023 Yılında Açılacak !

Paylaş

Bartın‘da inşaatı devam eden 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi, 2023 yılının ilk yarısında açılmayı planlıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2018’de temeli atılan ve halen yapımı devam eden Şiremişçavuş Mahallesi‘ndeki hastane inşaatında inceleme yaptı. Burada yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Yılmaz Tunç, gazetecilere, çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti.

Bartın Devlet Hastanesi‘nin 400 yatak kapasiteli planlanmasına karşın 575 yatağa çıkabilecek kapasitede olduğunu, altyapısının buna göre belirlendiğini aktaran Tunç, “127 bin dönüm arazi üzerinde bir alana inşa edilen hastanenin kapalı alanı 95 bin metrekare olacak. Hastanenin kaba inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı ve iç tesisat çalışmaları da belirli bir aşamaya geldi. Bartın Devlet Hastanesini 2023’ün ilk 6 ayında tamamlayarak Bartın’a ve bölgemize büyük bir sağlık kompleksini kazandırmış olacağız.” dedi.

Şehir hastanesi seviyesindeki hastanenin Bartın ve çevresine hizmet edecek modern, büyük bir sağlık kompleksi olacağını dile getiren Tunç cümlelerini şu şekilde sürdürdü;

“138 polikliniği olacak, hastane acil servisleriyle kadın, çocuk ve yetişkin acil servisleri ayrı ayrı olacak şekilde inşa ediliyor. 24 ameliyathanesi ve 66 yoğun bakım yatağı olacak. Aynı anda 24 ameliyat bu hastanemizde olabilecek. 24 diyaliz ve 3 ayrı acil servis bölümü olacak.

730 araçlık açık ve kapalı otoparkı var. Hastanemizde bütün branşlar hizmet verecek. Anjiyo, kalp ameliyatı da dahil olmak üzere sağlık hizmetlerinin tüm gereklilikleri burada son teknolojik imkanlarla sağlanmış olacak.”

Yılmaz Tunç, Bartın ve çevre illerden sevklerle gelebilecek hastaların tedavi ve ameliyatlarının yapılabileceği sağlık kompleksi inşaatının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Bu büyük yatırımı Bartın’a kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” söylemlerinde bulundu.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş