Gündem

Yüz yogası antrenmanları cildi gençleştiriyor 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Amerika’da Northwestern Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, günde 30 dakikalık yüz yogası antrenmanlarının, 8 haftanın sonunda yanak ve yüz kaslarını güçlendirerek yüze daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırdığını gösteriyor

Araştırmalar, hakikat tekniklerle uygulanan yüz yogası antrenmanlarının, cildin esneklik ve parlaklığını artırarak, kırışıklıklarla uğraşta güç kazandırdığını gösteriyor. Nizamlı uygulandığında ciltte gözle görülür bir dönüşüm yaratan antrenmanlar, cilde muhtaçlığı olan ışıltıyı verirken gerilim ve sistemsiz uyku meselelerinin ortadan kaldırılmasında da destekleyici bir rol üstleniyor

Uyuyan kasları harekete geçiren, yorulan kasları gevşeten antrenmanlardan oluşan yüz yogasının cildin esnekliğini artırarak kırışıklıkların giderilmesini desteklediğini belirten Glowinyoga Kurucusu, Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu, “Vücudun yüzden başlayıp omuza kadar uzanan bölgesini kapsayan yüz yogası antrenmanları, nizamlı ve hakikat tekniklerle uygulandığında cilt yüzeyinde gözle görülür bir dönüşüm yaratabiliyor” dedi.

Yüz kasalarını gevşetirken güçlendiren yoga idmanlarının yüze daha esnek, canlı ve taze bir yapı kazandırdığını kaydeden Aysun Köse Somuncuoğlu, “Daha pürüzsüz, canlı ve genç bir yüze kavuşmak sırf medikal estetik uygulamalarla hudutlu değil. Doğal yolla yaş almanın tesirleriyle savaşta cilde yardımcı olan yüz yogası, hoşluk rutinine bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Kaş çatma, alın, dudak ve kaz ayağı çizgileri üzere yüzün tasa merkezlerini hedefleyen idmanlar, sırf cilt yüzeyinde değil bütünsel sıhhatte da düzgünleştirici bir tesir yaratıyor. Tertipli yüz yogası idmanları cilde muhtaçlığı olan ışıltıyı verirken gerilim, kaygı ve sistemsiz uyku problemlerinin ortadan kaldırılmasında destekleyici bir rol üstleniyor” diye belirtti.

GERÇEK TEKNİKLERLE TERTİPLİ OLARAK YAPILMALI

Yüz yogasının internette ve toplumsal medya platformlarında sıkça rastlanan görüntülerdeki idmanlarla günlük hoşluk ritüeli haline dönüştüğünü belirten Glowinyoga Kurucusu, Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu, “18 yaşın üstündeki herkesin uygulayabileceği antrenmanlar, uzmanların kontrolünde hakikat tekniklerle sistemli yapıldığında verimli sonuçlar veriyor. Meskende bilinçsizce yapılan bu tıp antrenmanlar, sıhhat açısından bir tehlike yaratmasa da maalesef boşa giden bir vakitten öteye geçemiyor. Cildin gerçek noktalarına uygulanmayan idmanların rahatlatıcı cilt masajından bir farkı kalmıyor” ikazında bulundu.


Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ