Sağlık Bakanlığı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü: görevini terk ederek yapılan davranışlara disiplin mevzuat hükümleri uygulanacak ! İŞTE O GENELGE

Paylaş

Sağlık çalışanlarımızın hak talep etmesi. yüklendikleri sorumluluk ve riskler karşısındaki beklentilerini duyurması, bu konuda farkındalık oluşturacak iş ve işlemler yapması kabul edilebilir bir durumdur. Yapılan eylemlerin tamamı kamuyu harekete geçirecek görünürlüğü elde etmeyi amaçlamaktadır.

Gelinen noktada kamunun yetkili mercileri Sağlık çalışanlarının haklı talep ve beklentilerinin en üst seviyede farkındadır. Bu bakımdan görünürlük ihtiyacı ortadan kalkmış ve kamu konu ile ilgili çalışmalarını ilgili tüm bakanlıklar nezdinde başlatmıştır.

“Disiplin mevzuat’ hükümleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerekmektedir”
En kısa sürede sorunların ortadan kalkacağı. haklı taleplerin en makul ölçüde karşılanacağı bilinmelidir. Ancak yukarıda açıkladığımız hususlar çerçevesinde, bu iş ve işlemlerin vatandaşlarımızın temel hak, olan sağlık hizmetini aksatmaya sebep olması hiçbir gerekçeyle mazur görülemez.

Bu nedenlerle sağlık çalışanlarının, üstelik küresel salgın döneminde sağlık kamu hizmetini, görevini terk ederek veya başka suretle hukuka aykırı şekilde aksatması sonucunu doğuran her türlü davranışının disiplin mevzuat’ hükümleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerekmektedir.”


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş