Gündem

YKS İmtihanı Başladı

Paylaş

YKS İmtihanı Başladı. Türkiye genelinde 18 – 19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek YKS İmtihanı heyecanı başladı. İmtihana 3 milyon 234 bin 409 aday girecek.

Yükseköğretim Heyeti (YÖK) Lideri Erol Özvar YKS Sınavı’na girecek adaylara toplumsal medyadan yayımladığı iletiyle muvaffakiyetler diledi. Özvar, bildirisinde şunları söyledi.

YKS İmtihanında TYT Mühleti 30 Dakika Artırıldı

“Bu yıl 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları İmtihanına (YKS) girecek tüm adaylara üstün muvaffakiyetler diliyorum. ​ Sevgili Gençler, Hepinizin hayallerini kurduğunuz üniversitelere, fakültelere, programlara yerleşecek performansı göstermenizi umut ediyorum. Bildiğiniz üzere bu yıl imtihana ait iki değerli düzenlemeyi hayata geçirdik. Birincisi ön lisans ve lisans programlarını tercihte Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) baraj puanları uygulamasını kaldırdık. Artık üniversite tercihi yapabilmek için belirli bir baraj puanını geçmeniz gerekmeyecek. Sizden gelen yansımalardan da görüyoruz ki barajla birlikte önünüzdeki ruhsal bariyer de kalkmış oldu. İkinci olarak TYT müddetini 30 dakika artırarak 165 dakikaya çıkardık. Yaptığımız bu düzenleme ile üzerinizdeki imtihan yetiştirme baskısını ve gerilimi azaltmak istedik. Sorular üzerinde daha fazla düşünebilmeniz, düşünürken yanılgı yapma ihtimalini en aza indirmeniz için sizlere bu türlü bir hak tanıdık”

YKS İmtihanında Gerekli Tedbirleri Aldık

“Sınav müddetini uzatarak ve barajı kaldırarak motivasyonunuzu artırmayı amaçladık. Şunu da bilhassa vurgulamak isterim ki imtihan müddeti ile soruların zorluğu ya da kolaylığı ortasında hiçbir ilişki yok. Biz sizin işlerinizi kolaylaştırmak için gereken tedbirleri aldık, performansınızı ve ruhsal motivasyonunuzu yükseltmek için adımlarımızı attık. Yeni akademik yılda sizleri ortamızda görmeyi çok istiyor, bunun için sabırsızlanıyor ve tüm üniversitelerimizle heyecanla sizleri bekliyoruz. Sizler de inşallah elinizden gelenin en uygununu yaparak imtihanı sonuçlandıracaksınız. Allah hepinize zihin açıklığı versin. Son olarak şunu da bilmenizi istiyorum ki sonuç ne olursa olsun sizleri çok seviyor ve size inanıyoruz. Ülkemizi daha ileri taşıyacak olan sizlersiniz ve hepinize güveniyoruz” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş