Gündem

“Yaz aylarında 12.00 ile 15.00 saat aralıklarına dikkat” 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

“Yaz aylarında 12.00 ile 15.00 saat aralıklarına dikkat”

Hoşluk Uzmanı Sinem Çekinmez:

“Aşırı güneş ışığı nedeniyle ciltte leke üretimi çoğalıyor”

“Çok âlâ güneş koruyucuyla deri altına güneş ışığının girmesi engellenebilir”

ADANA – Hoşluk Uzmanı Sinem Çekinmez, “Öğlen 12.00 ile saat 15.00 ortası çok fazla güneşe maruz kaldığımız için ciltte leke üretimi çok oluyor. Bu saatlerde çok fazla dışarıya çıkmamayı öneriyorum” dedi.

Yaz aylarının gelmesiyle bayanlar, ciltlerindeki lekeler için hoşluk merkezlerine akın ediyor. Farklı uygulamalarla birçok bayan lekelerinden kurtuluyor.

Kentte 4 şubeyle hizmet veren Bellapais Hoşluk Merkezi sahibi Hoşluk Uzmanı Sinem Çekinmez, yaz aylarında güneş ışınlarından korunmak için bilgiler verdi.

“Çok fazla güneşe maruz kalıyoruz”

Signature ve ormedic bakımlarının yaz aylarında çok fazla tercih edildiğini anlatan Çekinmez, “Yaz aylarında çok fazla güneş ışığına maruz kalıyoruz. Bu nedenle bizim uyguladığımız çok farklı kombinasyonlarımız var. Signature ve ormedic bakımlarımız var. Bunlar büsbütün yaz aylarına uygun cilt bariyerini güçlendirecek uygulamalar. Yazın leke oluşumunun önüne geçebilmek için yaptığımız bir uygulama” diye konuştu.

“Öğlen saatlerine dikkat”

Öğle 12.00 ile 15.00 saatleri ortasında güneş ışığına maruz kalmanın lekeleri arttırdığını belirten Sinem Çekinmez, “Akdeniz bölgesinde çok fazla güneş ışığına maruz kalıyoruz. Öğle 12.00 ile saat 15.00 ortası çok fazla güneşe maruz kaldığımız saatler. Bu saatlerde çok fazla dışarıya çıkmamayı öneriyorum. Bu saatlerde ciltte leke üretimi çok oluyor. O saatler bizim için riskli” sözlerini kullandı.

Güneş kremi kullanımına da değinen Çekinmez, “Faktörler değişiyor. İçerisindeki titanyum dioksit ve çinko oksit oranı bizim için değerli. O yüzden de insanların dermokozmetik eserler kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çok âlâ bir güneş koruyucuyla deri altına güneş ışığının girmesini engelleyebilirler” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Umutcan İşledici – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş