Gündem

Van sıhhat: Ordulu öğretmen, düşünde kendisini güzelleştireceğini söyleyen hekim için Van’a geldi 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Ordulu öğretmen, düşünde kendisini güzelleştireceğini söyleyen tabip için Van‘a geldi

Ankara ve İstanbul‘daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu öğretmen, Lokman Tabip Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sıhhatine kavuştu

VAN – Ordu’da glumos tümörüne yakalanan Hülya Aba Çiftçi isimli öğretmen, hiç tanımadığı halde hayalinde gördüğü hekim için geldiği Van’da yapılan ameliyatla sıhhatine kavuştu.

Ordu’da yaşayan Hülya Aba Çiftçi isimli coğrafya öğretmeni, yıllar evvel glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere gittiği sayısız hastanede umduğunu bulamayan Çiftçi, arayışını sürdürdü. Düşünde gördüğü Lokman Doktor Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının başarılı geçeceğini söylemesi üzerine Van’a gelen Çiftçi, yapılan ameliyatla sıhhatine kavuştu.

Bahisle ilgili açıklamada bulunan Lokman Tabip Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Hülya Aba Çiftçi’nin daha evvel birçok hastaneye gittiğini söz ederek, “Herkes komplikasyonlardan bahsedince insan çekiniyor. Hatta ameliyata aldığımızda ağır bakımda birinci uyandırdığımız vakit ‘Ben yaşıyor muyum?’ dedi. O kadar etkilenmiş ki, artık ameliyat hayallerine girmiş. Beni birinci gördüğünde ‘Ben sizi hayalimde görmüştüm’ dedi. Güç bir ameliyattı. Zira tümör derine giden bir tümör. Muvaffakiyetle çıkardık. İnşallah bundan sonra daha da düzgün olacak” dedi.

Hayati riski olan, felç olma riski olan bir ameliyat olduğuna vurgu yapan Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 felç olabilirsin, masada kalma talihin var’ denilen bir ameliyat. Ben bu ameliyattan çok daha güç ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a gelmek hastalarımıza güç geliyor. Hatta ‘bu kadar başarılı bir hekim olsa Van’da ne işi var’ diyenler bile var. Ancak biz tercihimizi Van’dan yana kullandık. Bir cerrahın sık yer değiştirmesi gerçek değil. Burada aşikâr bir standart oluşturduk. Bu yalnızca doktorla alakalı bir olay değil. Ağır bakımı, servisi, anestezisi hepsi bir takım. Öbür bir yerde bu grubu oluşturmak muhakkak bir vakit alıyor. Biz muhakkak bir müddette bu takımı oluşturduk. Hastaların bir kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar ancak Van’a gelenler de, Van’ı bu türlü beklemediklerini söylüyorlar. Ben kendi memleketimde bu kadar rahat hissetmiyorum. Doğunun insanı çok çok düzgün. Çok kadirşinas ve misafirperver. Herkes aile üzere yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ancak giderken hepsi üzülerek gidiyorlar” sözlerini kullandı.

Şu ana kadar 250’ye yakın glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların büyük bir kısmı; ameliyat yapılamaz, masada kalır, felç olur denilen hastalar. Bunların her biri çok güç ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çok çok güzel. Dünyada bu kadar başarılı sonuçlar yok. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Başka hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan sonra bize geliyorlar” diye konuştu.

Birkaç yıl evvel hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Hülya Aba Çiftçi isimli hasta ise “Çok araştırma yaptım. Çok riskli bir hastalık olduğunu biliyordum. Öğretmen olmam sebebiyle ses tellerim kıymetliydi, şah damarlarım kıymetliydi, hayatta kalmam değerliydi. Ben Ankara ve İstanbul’da çok fazla doktora gittim. Birçok ünlü hekimle görüştüm. Halil Hocayı tesadüfen buldum. O gece hayalimde Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın çok başarılı geçtiğini söyledi. Hiçbir komplikasyon olmadığını, hiçbir damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çok büyük bir güç verdi. Ben bunun üzerine bütün hekimleri bir tarafa ittim ve Van’a kadar geldim. Hatta İstanbul’da bana ‘Van’da ne işin var. İstanbul’da tabip mu yok’ dediler. Ancak ben inandığım şeyi yapmak istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Hakikaten çok memnunum. Halil Hoca, hasta-doktor münasebeti açısından çok mütevazi ve çok sıcak bir insan. Ben bir hasta olarak bundan çok etkilendim. Çok rahat ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği çok düzgün. Çok şad kaldım. Kendimi uygun hissediyorum ve Van’dan memnun ayrılıyorum. Uygun ki Van’a gelmişim. Ben nitekim çok memnun oldum ve memnun ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)

İhlas Haber Ajansı / Atilla İdiz – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ