Uzman tabip uyardı: “Kurban keserken mikrop kapmayın” 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Uzman hekim uyardı: “Kurban keserken mikrop kapmayın”

SİİRT – Siirt’te Özel Hastanede vazifeli Genel Cerrah Doç. Dr. Akın Başkan, kurban bölümü sırasında meydana gelebilecek yaralanmalara dikkat çekerek kurban kesiti sırasında ellerde oluşabilecek kesilmelere karşı hastaneye başvurmaları gerektiğini, aksi takdirde kesilen yerin mikrop ve bakteri kaparak daha büyük problemlere neden olabileceğini söyledi.

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurban kesecek olan vatandaşları uyaran Doç. Dr. Akın Başkan, yaralanmalarda yapılacak olan birinci işin hastanelere başvurmaları gerektiğini söyledi.

Kurban Bayramı‘nda ehil olmayan şahısların kurban keserken oluşan yaralanmaların önemli komplikasyonlara ve mevte kadar gidebileceği konusunda uyaran Başkan, “Kurban Bayramına sayılı günler kala Tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum. İnşallah huzurlu ve keyifli bir biçimde bayramımızı geçirmeyi diliyorum. Kurban Bayramı’nda bilhassa kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın imkanları var ise kurbanlarını kent merkezindeki belediyenin mezbahanesine getirmesini istiyoruz. Şayet imkan bulamazsa kendi köylerinde kurbanını kesen vatandaşlarımızın ise rastgele bir el yaralanmalarında acil hastaneye başvurmalılar. Şayet hastaneye başvurulmadığı takdirde kesilen yerlerde mikrop kapacağı, bakterilerin oluşacağı ve daha büyük komplikasyonlara yol açacağını belirtmek istiyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Selami Deniz – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ