Gündem

Uzman hekimden anne adaylarına sauna ve hamam uyarısı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Uzman hekimden anne adaylarına sauna ve hamam uyarısı

Anne adaylarına sıcak havalarda klimaya bağlı enfeksiyon uyarısı

Bayan Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer:

” Sıcak havalarda mümkün olduğu kadar tuzlu yiyeceklerden uzak durulmasını istiyoruz”

” Klimaların bakımı yapılmadığı vakit enfeksiyon riski artabiliyor, hamileler mümkün epey klima bakımı yapsınlar”

DİYARBAKIR Diyarbakır’da Bayan Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, sıcak havalarda anne adaylarının sauna ve hamama bağlı olarak sıvı kaybı, klimaya bağlı olarak da enfeksiyon kapma ihtarında bulundu.

Bayan Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, sıcak havaların hem anne sıhhatini hem de bebek sıhhatini önemli manada etkilediğini söyleyerek anne adaylarına ikazda bulundu. Sıcak havalarda çok derece sıvı kaybının kelam konusu olduğunu aktaran. Prof. Dr. Çoksüer, “Sıvı kaybına bağlı olarak tansiyonda önemli düşüşlere neden olabiliyor. Buna bağlı olarak da bayılma olabiliyor. Tansiyon düşüklüğüne bağlı olarak bayılma olduğu vakit hem anne sıhhati hem de bebek sıhhati açısından risk oluşabiliyor. Bunlara bağlı olarak düşme, yaralanma riski artabiliyor. Bu hastalarda mümkün olduğu kadar sıcak havalarda bol su tüketimini istiyoruz. Sıcak havalarda mümkün olduğu kadar tuzlu yiyeceklerden uzak durulmasını istiyoruz. Kafeinlerden uzak durmalarını istiyoruz” dedi.

“Hem sauna hem de hamamdan uzak dursunlar”

Tatil beldelerine giden bireylerde bilhassa sauna ve hamamın çok derecede sıvı kaybına neden olabileceğinden dolayı uzak durmaları gerektiğini söz eden Çoksüer, “Hem sauna hem de hamamdan uzak durmaları gerek. Biz burada hem anne sıhhati için hem de bebeğin sıhhati için bol su tüketimini istiyoruz ve besinlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Mümkün olduğu kadar az ve sık yemeleri gerekiyor. Çok derece besin tüketmelerini istemiyoruz. Yağlı besinlerden uzak dursunlar. Tüketim olarak zerzevat ve meyve yüklü besin tüketebilirler. Sütlü besinler tüketebilirler” diye konuştu.

“Klimaları bağlı olarak enfeksiyon riski artabiliyor”

İhlas Haber Ajansı / Rıdvan Kılıç – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş