Gündem

Üniversite Yüzyüze Eğitim Ne Vakit ? (Özel Haber)

Paylaş

Üniversite Yüzyüze Eğitim Ne Vakit ? Çok merak edilen bu sorunun karşılığını Yüksek Öğretim Şurası (YÖK) Lideri Özvar verdi. Özvar, “Yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vakti geldi”

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Vakit Başlayacak ?

Yeni devirde pandemiden bağımsız bir halde yüz yüze eğitim yaparak yeni akademik yıl açılışına kavuşacaklarını tabir eden Özvar, “Çok şükür uzun sayılabilecek bir salgın periyodu sonrasında, 2022-2023 yeni akademik yılına yaklaşıyoruz. Artık finaller üniversitelerimizde başlamış vaziyette ya da başlamak üzere. Bir kısmında bittiğini artık bütünleme imtihanlarının başladığını biliyorum. Tabi yeni akademik devir önümüzde, eskisini gerimizde bırakacağız. Yeni periyoda şayet sıhhat şartlarında rastgele bir değişme olmazsa, inşallah eskisi üzere, salgından ari, pandemiden bağımsız bir biçimde yeni akademik yıl açılışına kavuşacağız. Üniversiteler olarak akademik yıl başlamadan evvel gerek üniversiteler gerekse YÖK olarak bu mevzuda önlemler almaya başladı. YÖK olarak, bedelli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim. Önümüzdeki periyottan itibaren inşallah, yüz yüze eğitim son içinde bulunduğumuz periyotta olduğu üzere yüz yüze ile eğitim öğretime başlayacağız” diye konuştu.

Üniversitelerde Online Eğitim

Üniversitelerde yeni eğitim ve öğretim periyodunda online yahut dijital eğitim öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceklerini kaydeden Özvar, “Uzun bir ortadan sonra, yüksek öğretim kurumlarımızda, üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir ortaya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.  ​ “Müzik ve İklim” temasıyla bu yıl 12. Düzenlenen Milletlerarası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’nun ardından Özvar Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’nde değerli öğrencilerle bir ortaya gelerek sohbet etti. YÖK Lideri Özvar, toplantı programlarının akabinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sıhhat Bilimleri Üniversitesini ziyaret ederek her iki üniversitede incelemelerde bulundu. YÖK Lideri Özvar ayrıyeten Kütahya Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen Rektörler Oturumuna katıldı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile birlikte senato toplantısına katılan YÖK Lideri Özvar, sonrasında ADIM Üniversitelerinin rektörleriyle Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde bir ortaya geldi.​ (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ