Gündem

Sultangazi’de sivrisinek üzere haşerelerle uğraş devam ediyor 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112 Acil Fm Haber

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin sokak ve caddelerinde başta sivrisinek ve karasinek olmak üzere haşere tipleriyle farklı ilaçlama prosedürleri kullanarak çaba ediyor. İlçede takımlar dönüşümlü çalışarak 7 gün ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere karşı ULV araçları tüm sokak ve caddeleri gezerken hamam böceği üzere haşerelere karşı da bilhassa kuytu yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını engellemek gayesiyle, ULV ilaçlamasının yanı sıra larvalara karşı da su birikintileri ve sakin sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için zehirli tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri biçimde yerleştirilmesine itina gösteriliyor.

Sultangazi halkının sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesi için haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına yük verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin tüm mahallelerinde, sokak sokak, cadde cadde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Farklı haşere çeşitlerine karşı farklı formüllerle çaba eden takımlarımız, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artış eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sıhhatine tehdit oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması emeliyle ağır bir formda çalışıyoruz. Değerli komşularımıza sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir yaz diliyorum” dedi.


Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş