Gündem

Son dakika haberleri: Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjiyo Ünitesi hasta kabulüne başladı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine 11,3 milyon lira yatırımla kazandırılan Anjiyo Ünitesi’nin, hasta kabulüne başladığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, hastanede anjiyo ünitesi, 16 yataklı Kardiyoloji Servisi ve 6 yataklı Koroner Ağır Bakım Servisi’nin hasta kabulüne başladığı belirtildi.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’nın hastanede hizmete alınan alanları incelediği belirtilen açıklamada, Vilayet Sıhhat Müdürü Ferhat Damkacı, Başhekim Erkan Arıkan ve ilgili işçiden bilgi aldığı tabir edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kızılkaya, 2021 yılı ve öncesinde hastaların hastaneden en büyük sevk nedenlerinden birinin Anjiyo Ünitesi’nin bulunmamasından kaynaklandığını kaydetti.

Bilecik‘e kazandırılan kelam konusu üniteyle hastaların öbür vilayetlere sevklerinin sona ereceğini vurgulayan Kızılkaya, “Vatandaşlarımız bu hizmeti burada çok emin ve ehil ellerde çok kolay ve rahat bir halde alabilme imkanına sahip olacak. Bu hizmetin vilayetimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sıhhat Bakanımıza, Sıhhat Bakan Yardımcımız hemşehrimiz Halil Eldemir’e, AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya ve sıhhat idarecilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.” tabirini kullandı.

AA / Yavuz Emrah Sever – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş