Gündem

Son dakika haberi | Yaz mevsiminde yapılan estetik operasyonlar konusunda uzmanından ikaz 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Estetik ameliyatları, günümüzde yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın epeyce revaçta. Toplumun genelinde estetik ameliyatların yaz mevsiminde yapılmasının sakıncalı olduğuna dair bir algı bulunuyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Furkan Kurdal, hususa ait açıklamasında, “Genel manada gerekli tedbirler alındığında yaz yahut kış mevsiminde ameliyat olmanın güzelleşme açısından rastgele bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Sadece, yaz mevsiminde yaptığımız estetik ameliyatlarda hastaların dikkat etmesi gereken birtakım konular var” ikazında bulundu.

Çamlıca Fazilet Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Furkan Kurdal, yaz mevsiminde estetik operasyon yaptırılmasına karşı insanlarda genel bir önyargı olduğunu belirterek, “Bu algı, geçmiş vakitte kullanılan eski, klasik model bandajların yaz sıcaklığında hastaları rahatsız etmesi sonucu oluşmuştur. Fakat günümüzde kullanılan çağdaş gereçlerle bu şikayetleri azaltmak mümkün” diye konuştu.

YAZ MEVSİMİNDE YAPILAN ESTETİK OPERASYONLARDA BUNLARDA DİKKAT

Op. Dr. Furkan Kurdal, yaz mevsiminde estetik operasyon yaptıracaklara şu tekliflerde bulundu:

“Özellikle yaz mevsiminde iş ve okul hayatındaki temponun yavaşlaması, kıyafetlerin incelmesi, şahısların bedeninde rahatsız olduğu bölgelerin daha görünür hale gelmesine, hasebiyle estetik ameliyata daha fazla muhtaçlık hissetmelerine neden olmaktadır. Hastalarımızın birçoğunun ağır talepleri olması karşın, yazın ameliyat olma konusunda kimi çekinceleri ve soru işaretleri de bulunabilmekte. Lakin genel manada gerekli tedbirler alındığında yaz yahut kış mevsiminde ameliyat olmanın güzelleşme açısından rastgele bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Sadece, yaz mevsiminde yaptığımız estetik ameliyatlarda hastaların dikkat etmesi gereken birtakım konular var. Nedir bunlar? Mesela güneş ışınları, operasyon bölgesinde renk değişikliğine neden olabilir. Bu yüzden hastaların operasyon sonrası 1 ay direk güneş ışığı altına çıkıp güneşlenmemeleri, en az 3 ay boyunca güneş gözetici kremleri sistemli olarak kullanmaları, yüz bölgesine yapılan estetik süreçler sonrası şapka takmalarını önermekteyiz.”

RİNOPLASTİ SONRASI GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANIMA DİKKAT

Yaz sıcaklarının güzelleşme sürecinde rastgele bir soruna yol açmadığını, bu sebeple estetik yaptırmak isteyenlerin kışı beklemelerine gerek olmadığını belirten Op. Dr. Kurdal, süreç boyunca dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle anlattı:

“Rinoplasti yani burun estetiği operasyonundan sonra 2 ay güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Bir başka bahis; liposuction ile yağ alma, karın germe, göğüs büyütme, küçültme, kol – bacak germe üzere beden şekillendirme operasyonlarından sonra 1 ay korse kullanılması gerekmektedir. Sıcak hassasiyeti yüksek olan hastaların korse kullanımını göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz, zira bu süreç onları bir ölçü zorlayabilir. Ayrıyeten, beden şekillendirme ameliyatları sonrası yaklaşık 1 ay boyunca denize girme, kol ve bacak kaslarını çalıştıracak aktivitelerden uzak durmalarını tavsiye ettiğimiz için yaz tatili planlarını buna nazaran ayarlamaları daha hakikat olacaktır.”


Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş