Sıra beklemek istemeyen hasta yakını İki hemşireyi darb etti !

Paylaş

Sıra bekleme nedeniyle çıkan tartışmada bir hasta yakını hemşirelerden birinin parmağını kırdı, diğerinin ise karnına tekme attı.

İki hemşire karakola gidip şikayetçi oldu.
Darpedilen hemşirelerden Gizem Begüm Demircan, “Bunlara artık bir dur demeliler. Arkadaşımın parmağı kırıldı, ben karnıma tekme yedim. Bir anlık sinirle bıçaklayabilirdi de” dedi. Olayın ardından sağlık meslek örgütleri de hastane önünde basın açıklaması yaparak hükümete tepki gösterdi.
Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Bölümü’ndeki iki hemşire sıra beklemek istemeyen hasta yakınları tarafından darbedildi. Olay, 16 Kasım Çarşamba Günü Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servis Bölümü’nde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; bacak ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen hastanın yakınları sıra beklemek istemedikleri için hemşirelerle tartıştı. Bu sırada hasta yakınlarından biri eliyle hemşire Gizem Begüm Demircan’ın sol elinin bir parmağını kırdı. Araya girmek isteyen diğer hemşire Ayşe Nida Tamay’ın da karnına tekme attı.

Güvenlik görevlilerinin ve hastane çalışanlarının araya girmesiyle olayların daha da büyümesi önlenirken, iki hemşire darp raporu alıp Bornova’da karakola giderek şikayetçi oldu.

“BİR ANLIK SİNİRLE BIÇAKLAYABİLİRDİ”
Yaşadıklarını anlatan hemşirelerden Ayşe Nida Tamay, “Çok kötü şeyler yaşadık. Hep televizyonda görüyorduk, başımıza geldi. Her an hepimizin başına gelebilir. Bunlara artık bir dur demeliler. Daha kötü şeyler de olabilirdi. Onun parmağı kırıldı ben karnıma tekme yedim. Bir anlık sinirle bıçaklayabilirdi de. Başka bir şey de olabilirdi” diye konuştu.

“İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER YAŞANMAZ”
Parmağı kırılan Gizem Begüm Demircan ise “Hasta yakınlarının sıra beklemek istememesinden dolayı oldu. Şiddete uğradık. Yine de yardımcı olmaya çalıştık onlara şiddete uğradığımız halde. İnşallah bu saatten sonra bu tarz şeyler yaşanmaz. Şu an parmağımda kırık var. Üç kişilerdi. Bir kişi saldırdı. Tekrarlanmamasını istiyoruz” dedi.

HASTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR
Yaşanan olayın ardından İzmir’deki sağlık meslek örgütleri bugün Ege Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. “Sağlıkta şiddet istemiyoruz” yazılı pankart açıp, “Sağlıkta şiddet son bulsun”, “Yaşamak yaşatmak istiyoruz” sloganları atan sağlık çalışanları ortak bir açıklama ile hükümete tepki gösterdi. Basın açıklamasını Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP SEN) İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz okudu. Açıklama şöyle:

“Sağlıkta şiddetin, kamu ve yetkililerin nezdinde gündem olması için çalışma arkadaşlarımızın ölmesini beklemek istemiyoruz. Kamu hizmeti verdiğimiz sağlık kuruluşlarında hemen her gün şiddete maruz kalıyoruz. Hasta ve yakınları ile günün her saatinde bire bir temasta bulunan sağlık çalışanları olarak sunmuş olduğumuz hizmetin güvenli bir şekilde devam etmesini sağlamaya çalışırken, bir bir yok oluyoruz. Mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Sağlıkta Şiddet ve Malpraktis Yasası’ kabul edilmesine rağmen şiddet hiç azalmadan devam etmiştir. Görünen o dur ki, çıkarılan yasa şiddet terörüne çözüm getirmemiştir. Randevu bulamayan, tedavisini tamamlayamayan ve çözüm bekleyen her hastanın öfkesiyle sahada aktif bulunan sağlık profesyonelleri karşı karşıya kalmaktadır.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.