Gündem

Siirt’te boynunda tümör olan hasta, kentte birinci kere yapılan ameliyat ile sıhhatine kavuştu 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Siirt‘te boynunda tümör olan hasta, kentte birinci sefer yapılan ameliyat ile sıhhatine kavuştu

SİİRT Siirt‘te boyun ağrıları şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran hastada tümör tespit edildi. Hasta Ali Öbüz, kentte birinci kere yapılan ameliyat ile sıhhatine kavuştu.

Siirt‘te yaşayan Ali Öbüz, şiddetli boyun ağrıları şikayetiyle özel bir hastaneye başvurdu. Genel Cerrah Doç. Dr. Akın Lider, Öbüz’e yapılan tetkikler sonrasında biopside papiller trioid tümörü tanısı konulduğunu söyledi. Kentte birinci kere uygulanan ameliyat ile hastayı hayata tekrar bağladıklarını aktaran Başkan, “Hastamız genç biri, bize uzunluğunda lenf noduyla başvurdu. Yapılan tetkiklerinden sonra biopside trioit popiller tümörü sonucu geldi. Akabinde PET-CT çektik. PET-CT sonucunda bedenin öbür yerinde rastgele bir metastaz olmayınca çift taraflı troidin alınması ve sağ tarafta da boyun diseksiyonu ile lenf nodlarının temizlenmesini anlattık. Kendisi de bu ameliyata istek gösterdi, kabul etti. Bizde hastamızı ameliyat ettik. Şu anda genel durumu âlâ. Kendisi sağlıklı ve bugün taburcu edeceğiz. Hasta ileride radyoaktif iyot tedavisi alacak. Ondan sonra günlük hayatına, çalışma hayatına devam edecektir. Bu ameliyatlar Siirt üzere küçük yerlerde yapılmıyor. Daha çok fakültelerin olduğu büyük merkezlerde Diyarbakır, Ankara, İstanbul üzere yerlerde yapılıyor. Evvelce de benim deneyimimden ötürü biz hastaya da söz ettik kimi risklerden ötürü. Hastada, bizde o riski kabul ederek ameliyata girdik. Elhamdülillah hastada rastgele bir komplikasyon gelişmedi, hastanın durumu pek iyi” dedi.

Hasta Ali Öbüz ise boynunun şişmeye başladığını ve bu şikayet ile tabip Başkan’a başvurduğunu söyledi. Öbüz, “Hocamıza geldim, hocamız ameliyat etti. Hocalarımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kendimi çok yeterli hissediyorum. Allah onlardan razı olsun” biçiminde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Selami Deniz – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ