Gündem

Sıhhat çalışanlarının bayram mesaisi 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Sıhhat çalışanlarının bayram mesaisi

“Acil olmayan hastalar nedeniyle ekstra yoğunluğumuz mevcut”

İSTANBUL – Kurban Bayramı‘nda vazifelerini sürdüren sıhhat çalışanları acil servislerde oluşan hareketliliğe dikkat çekti. Dr. Meltem Polat, “Bu bayramda da her Kurban Bayramı‘nda olduğu üzere birebir durumlarla karşılaşıyoruz. Ellerde hatta bacaklarda kesiklerle gelinebiliyor, kısmın profesyonelleri tarafından yapılması en doğrusu. Gerçek acillere bakmaya çalışırken gelen acil olmayan hastalarımız nedeniyle de ekstra bir yoğunluğumuz mevcut. Gerçek acillerin o sırada bekleyip vefata yakınlaşma ihtimali daha çok artıyor” dedi.

Kurban Bayramı‘nda ibadetler gerçekleştirirken birçok meslek kümesi bayramı vazifesinin başında karşıladı. Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Kent Hastanesi’nde vazife yapan sıhhat çalışanları da aileleri ve mesai arkadaşlarıyla hastanede bayramlaştı. Kimi kent dışındaki ailesiyle imajlı konuşarak hasret giderirken, sıhhat çalışanları kurban bölümü sırasında yaşanan yaralanmalara dikkat çekti. Acil serviste vazifeli Dr. Meltem Polat acillerde oluşan “acil olmayan” hasta yoğunluğuna ait konuşurken, süratli müdahale gerektirmeyen durumlar için polikliniklerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

“Acil servis gecesi, gündüzü, bayramı mesaisi olmayan bir yer”

“Acil servis acil durumlar için kullanılırsa daha uygun olacaktır”

Bayramda ailesiyle manzaralı konuştuğunu anlatan ve acil servislerde süratli müdahale gerektiren hastalarla ilgilenilmesi gerektiğini söyleyen Dr. Polat, “Annemle de manzaralı konuşmuş olduk daima bir arada bu da benim için de onlar için de çok düzgün oldu. En azından internet sayesinde yüz yüze görüşme imkanı bulduk. Ekseriyetle esasen özel günlerimizde burada olduğumuz için manzaralı konuşmayla daha çok irtibatımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu halde görüşüyoruz tekrar de memnunuz. Acil servis biraz daha acil durumlar için kullanılırsa şayet hem bizim yükümüz hem de gelen hastaların problemlerinin çözümlenmesi ismine daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Biz gerçek acillere bakmaya çalışırken gelen hakikaten acil olmayan hastalarımız nedeniyle de ekstra bir yoğunluğumuz mevcut. Gerçek acillerin o sırada bekleyip mevte yakınlaşma ihtimali daha çok artıyor. Aciliyeti yoksa lütfen poliklinik sıranızı alın ve polikliniklere başvurun” tabirlerini kullandı.

“Buradaki hastaların bize muhtaçlığı var”

10 yıldır hemşirelik yaptığını söz eden Gamze Yeşil, “Ailemizle olmak isterdik lakin sonuçta buradaki hastaların bize muhtaçlığı var. Ailem Sinop’ta aslında 10 yıl evvel ben buraya geldim. 10 yıldır bayramlar bir formda geçiyor, aslında biraz da alıştık sayılabilir. Birilerine bir yardımımız dokunması, bir Allah razı olsun duası bizi o kadar çok keyifli ediyor ki. Acemi olan bence kesim işine hiç girişmesin, ustalarına bıraksınlar, kendilerine çok dikkat etsinler. Bayramda burada insanlara bir şeyler katabilmek, sıhhatlerine kavuşturabilmek bizim için çok memnunluk verici bir şey” formunda konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Hasibe Karadağ – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş