Gündem

Sıhhat Bakanlığı işçi alacak! Sıhhat Bakanlığı işçi alım koşulları… 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112acilfm haber-

Sıhhat Bakanlığı’nın 27 bin işçi alımına ait ayrıntılar belirli olmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yer alan karara nazaran; eleman temininde zahmet çekilen yerlerde ve hizmet kısımlarında, sıhhat hizmetlerinin tesirli ve verimli bir formda yürütülebilmesi hedefiyle 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek kontratlı sıhhat çalışanı sayısı 27 bin olarak tespit edildi.

27 bin işçi alımına ait müracaat tarihi şimdi netlik kazanmadı lakin müracaat koşulları netleşti.

2022 yılının sonuna kadar gerçekleştirilecek olan alımların branşları belirli olurken, kaideler gündeme getirildi.

Sıhhat çalışanı olarak çalışmak isteyenler, “Sağlık Bakanlığı işçi alım koşulları nelerdir?” sorusunu arama motorlarına yazmaya başladı.

Pekala, Sağlık Bakanlığı işçi alım kuralları nelerdir? İşte ayrıntıları…

Sıhhat Bakanlığı işçi alım kaideleri…

  • 2022 yıl sonuna kadar 19 bin 694 uzman tabip, 7 bin 114 tabip, 147 ebe, 38 sıhhat memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş hekimi, 1 psikolog ve 1 sıhhat teknikeri kontratlı olarak istihdam edilecek.

Müracaatların ne vakit ve nasıl yapılacağına ait resmi açıklama şimdi gelmedi. Fakat Mart ayında yapılan 10 bin işçi alımı müracaat kuralları şöyle açıklanmıştı;

  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kararları mucibince arşiv araştırması sonucuna nazaran atama süreci yapılacaktır.
  • 657 sayılı Kanununun 4 üncü hususunun (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 45/A unsuru kapsamında istihdam edilecek kontratlı konumlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci hususu yeterince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı asıllı adaylar tercihte bulunamayacaktır.
  • Toplumsal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar vazifeye başlatılmayacaktır.
  • Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği kontratlı durumun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve kaideleri taşıdığı halde istenen evrakları mühleti içerisinde teslim etmeyen adaylar, vazifeye başlatılmayacaktır.
  • Odyolog, Perfüzyonist, Lisan ve Konuşma Terapisti ile Sıhhat Fizikçisi konumlarını, ilgili alanda yüksek lisansı/doktorası bulunduğundan tercih etme hakkı olan adayların tercih ekranında ilgili seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir.
  • İlgili seçeneği işaretleyen adayların ilgili kontratlı konumları tercih etmelerine müsaade verilecektir.
  • Adayların verdikleri beyanlarının sorumluluğu kendilerine aittir. Bu alanda yanlış, aldatıcı yahut palavra beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.
  • Yanlış, aldatıcı yahut palavra beyanda bulunan adayların, yerleştirilseler dahi Sıhhat Bakanlığınca atamaları yapılmayacaktır.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş