Gündem

Şanlıurfa’da darbedilen tabip için hareket yapıldı 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Şanlıurfa‘da hasta yakınları tarafından darbedilen hekim Şeyhmus Baraş ve beraberindeki meslektaşları hareket yaptı.

Viranşehir ilçesinde çalıştığı özel bir tıp merkezinde evvelki gün hücuma uğrayan Baraş, Şanlıurfa Tabip Odası’nda gazetecilere, çalıştığı kurumun hastaların SGK kontratlarını pasife almasına sonlanan bir kişinin kendisine hakaret etmesi üzerine gerginlik yaşandığını söyledi.

Yapılan atak sonrasında şuurunu kaybettiğini anlatan Baraş, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 5 dakika süren hücum, benim şuurumu kaybetmemle son buldu. Muhtemelen insafa geldiler ve o denli gittiler. Olayın devamında devlet hastanesinde darp raporu aldım ve şahıslardan davacı oldum. Polis takımları manzaralardan tespit edilen 3 şahsı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen zanlılar, dün akşam tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldılar. Ben hür bırakıldıklarını öğrenince linç teşebbüsünden daha beter bir travma yaşadım. Benim için ruhsal olarak daha makûs oldu.”

Baraş, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın daha sonra kendisini arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu ve olayın takipçisi olacağını aktardığını söyledi.

Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edilerek şüphelilerin tekrar tutuklanmasına karar verildiğini bildiren Baraş, “Sağlıkta şiddet meselesinin bir biçimde tahlile kavuşturulması gerekiyor. Ben artık ne vakit darbedileceğim diye düşünmektense diplomamı yırtıp başım rahat yaşamaya karar verdim.” diye konuştu.

Baraş ve beraberindekiler açıklama sonrası Vilayet Sıhhat Müdürlüğü önünde hareket yaparak, sıhhat çalışanlarına şiddeti kınadı.

AA / Rauf Maltaş – Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş