Sendika

Sağlık Sen; sağlık çalışanlarımız bir de enflasyon canavarı ile mücadele ediyor

Paylaş

Yetkili sendika Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, artan gıda fiyatlarıyla sabit gelirlerinin alım gücünün düştüğüne dikkat çekerek “sağlık çalışanlarımız bir de enflasyon canavarı ile mücadele ediyor” dedi.

Kamuda görev yapan personelin enflasyon canavarına karşı korunması gerektiğini ifade eden Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş İstanbul’da sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

DURMUŞ: CUMHURBAŞKANI TÜM LİSANS SAĞLIKÇILARI KAPSAYACAK DEDİ!


3600 ek gösterge düzenlemesine değinen Durmuş, hükümet kanadı ile yapılan gösterge toplantılarında 3600 ek göstergenin tümü kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde yasalaşması gerektiğini Memur Sen olarak dile getirdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamada lisans mezunu sağlık çalışanlarının 3600 ek göstergede yararlanacağını söylediğini vurgulayan Durmuş “kapsayıcı ve adil bir teklif bekliyoruz” dedi.

SIRADA SÖZLEŞMELİ PERSONELLER VAR


Semih Durmuş 3600 ek gösterge düzenlemesinin hemen ardından sözleşmeli personele kadro ile ilgili komisyonun kurularak çalışmaların başlayacağını açıkladı.

Yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle kamuda görev yapan memurların alım gücünün düştüğünü ifade eden durmuş, “Artan enflasyon sabit gelirlilerin alım gücünü düşürdü. Döner sermaye adaletsizliği ile boğuşan sağlık çalışanlarımız bir de enflasyon canavarı ile mücadele ediyor. Hele İstanbul gibi pahalı bir şehirde yaşayan sağlık çalışanlarımıza ilave destekler verilmeli. Enflasyon canavarına karşı kamu çalışanlarımız korunmalı” ifadelerini kullandı


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş