Gündem

Sağlık-Sen Lideri Durmuş’tan TBMM Sıhhat Kurulu Üyesi Esgin’e ziyaret 112 Acil Fm Haber

Paylaş


112 Acil Fm Haber

Sağlık-Sen Genel Lideri Semih Durmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sıhhat Komitesi Üyesi Mustafa Esgin‘i ziyaret etti. Durmuş ziyarette, değerli bir adım olan sıhhat çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanunun içinin, çıkartılacak yönetmelikle boşaltılmaması gerektiğine dikkat çekti.

TBMM’de gerçekleşen görüşmede, Sağlık-Sen Genel Lideri Durmuş ile Genel Lider Yardımcısı Yusuf Dural, çalışanların talep ve beklentilerini Sıhhat, Aile, Çalışma ve Toplumsal İşler Kurulu Üyesi Mustafa Esgin ile paylaştı. Ziyaret kapsamında bugün Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Sağlık çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen Sıhhatle İlgili Kimi Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ görüşüldü.

‘DİĞER PROBLEMLERE DA EL ATILMALI’

Kanunun değerli bir adım olduğunu belirten Durmuş, çıkartılacak yönetmelik ile kanunun içinin boşaltılmaması gerektiğini söyledi. Ek ödemelerin merkezi bütçeden ödenecek olmasının değerine değinen Durmuş, çıkacak yönetmelikle çalışanların ortasında fiyat adaletinin sağlanması gerektiğini kaydetti. Görüşmede malpraktis ve şiddet maddelerinin da ele alındığını kaydeden Durmuş, “Meclisten geçen son maddelerle, yıllardır uğraşını verdiğimiz sorun alanlarının tahlili konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmiş oldu. Takviye veren herkese teşekkür ediyoruz. Fakat kanunun çıkmasıyla her şey bitmiş değil. Yönetmelik ayağı da epey değerli. Bunun yanında öbür sıkıntılara da el atılmalı. Çok iş yükü ve fiyat adaletsizliği, pek çok probleme kapı aralıyor. Sayın milletvekilimizle tüm bu konulardaki hassasiyetlerimizi paylaştık” dedi.


Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş