Son DAKİKA

Sağlık Personeli Maaş Ödemesi ile Sabit ek döner Birleşecek mi ? Birleşirse Emekliliğe Yansıcak mı ? Tüm Açıklamalar !

Paylaş

Şube Başkanı Mehmet Öz, “biz ne istediğini bilen bir sendikayız” diyerek söylediklerinin üzerinde düşünülerek, uzman kişilerle çalışılarak dile getirildiğini, bundan kaynaklı da taleplerinin yerinde talepleri olduğunu söyledi.

Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılacak uygulamalara değinen Şube Başkanı Öz, düzenlemenin emekliye yansıyacak olmasının önemli olduğunu söyleyerek, Üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının da bu düzenlemelerden yararlanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan müjdelerin sağlık çalışanları açısından önemli olduğunu vurgulayan Şube Başkanı, verdikleri mücadele ile bir çok soruna karşı adım atılacağını söyledi.

Sağlık Sen’in Eski Genel Başkanı Metin Memiş’e ait. Memiş, günlerce tek kalem maaş vurgusu ile çeşitli platformlarda gündem oluşturulduğunu sonucunda ise Cumhurbaşkanının bu sese kayıtsız kalmayarak sağlık çalışanlarına ücretlerin tek kalemde verileceğini söyledikten sonra yanlış algı oluşturuldu dedi.

Eski Genel Başkan Metin Memiş önemli bir konuya dikkat çekerek, yapılması beklenen tek kalem maaş düzenlemesi ile sanki alınan ücretin tamamının emekliliğe yansıyacakmış gibi bir algının sahaya yansıtıldığını belirtti.

Bu durumun çok yanlış bir algı olduğunu belirten Memiş, “tek kalem maaş olduğunda ek ödemeler emekli maaşına yansımayacaktır. Hekimlerin emekli maaşlarında artış yapılacak, lisans mezunu olan sağlık personellerinin maaşlarına da 3600 ek gösterge düzenlemesiyle artış sağlanacak” dedi.

GÜNÜ KURTARMA AÇIKLAMALARI YAPILIYOR
Hal böyle iken ve verilen sözün içeriği bu kadar açıkken günü kurtarmak adına sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğratacak cümleleri kullanmanın kimseye fayda getirmeyeceğini vurgulayan Memiş, “doğruyu anlatmak her zaman erdemliliktir. Mış gibi yapmayın lütfen olur mu? Yoksa çalışanların ne size ne ne bürokrasiye nede siyasete güveni ve inancı kalmıyor.” ifadelerini kullandı.

ŞUBE BAŞKANI KAFALARI KARIŞTIRDI
Diğer taraftan Sağlık Sen Şube Başkanı Öz yaptığı açıklama ile kafaları karıştırdı. Öz açıklamasında,” Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılacak uygulamalara değinerek düzenlemenin emekliliğe yansıyacak olmasının önemli olduğunu söyleyerek, Üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının da bu düzenlemelerden yararlanacağını” belirtti.

Ak Partili Sağlık Komisyonu Üyesi Vekil: Sabit Ek Edeme Maaşın İçinde Yer Alacak!


Ak Partinin TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi aynı zamanda hekim olan Mustafa Esgin sabit ek ödemelerin maaşların içerisinde yer alarak tek bordroda ödeneceğini açıklayarak bununla ilgili duyuru için de Ramazan Bayramını işaret etti.

Konuyla ilgili köşe yazarı Lale Akasoy’a değerlendirmelerde bulunan Sağlık Komisyonu üyesi Bursa Milletvekili doktor Mustafa Esgin, anlamlı ve tatminkar bir iyileştirme düzenlemesi hazırladıklarını belirttikten sonra sabit ek ödemelerin maaşın içinde yer alacağını duyurdu.

EN AZ ARALIK AYINDAKI ARTIŞLAR YAPILACAK
Aralık ayında önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilen ardından ani bir kararla geri çekilen düzenlemeye atıfta bulunan Sağlık Komisyonu üyesi Esgin, en az aralık ayında belirtilen rakamları sağlayacak bir gelir artışı üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

DÖNER ALAMAYAN ÇALIŞANLARDA DÖNER ALACAK
Konuyla ilgili yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Esgin, hekimlere ve sağlık çalışanlarına ek ödeme sistemi üzerinden yeni kazanımlar sağlanacağını ayrıca döner sermayeden pay almayan hastanelerde çalışanlara da ödemeler yapılacağını açıkladı.

ESGİN: BAYRAMI İŞARET ETTİ
Çalışmayla ilgili ön görüşünü dile getiren Esgin, tahminimize göre ya bayram ya da bayram sonrası hekimlere ve sağlık çalışanlarına düzenlemeyle ilgili duyuru‘nun yapılacağını söyledi.

4 AYDIR YENİ DÜZENLEME İÇİN ADIM ATILMADI
Diğer taraftan aralık ayında geri çekilen yasa teklifinde pratisyen hekimlere 2500, uzman hekimleri 5000 TL olmak üzere zam yapılacağı, pratisyen hekimlerin ek göstergesinin 13.000’den 33.000’e çıkarılacağı, uzman hekimler ile diş hekimleri de dahil ek göstergeleri 17.000 olan çalışanların ek göstergelerinin 40.000’e çıkartılacağı ve söz konusu zammında emekliliğe yansıtacaklacağı duyurulmuştu. Ancak aradan geçen dört aya rağmen hükümet kanadı geri çekilen düzenlemeyle ilgili yeni bir teklifi ne sağlık komisyonuna dolayısıyla ne de Türkiye Büyük Millet Meclisine getirmiş değil.

HEKİMİN İSYANI: HALA NE BEKLENMEKTEDİR?
Öte yandan ekonomik zorluklar içerisinde olduklarını belirten hekimler her platformda sıkıntılarını dile getirmeye devam ediyorlar. Bununla ilgili bir hekim şu açıklamayı yaptı: Üniversite sıralamam 3 BİN. Asistan doktorum ve maaşım 10.000 TL. Kuzenim 200 BİN sıralamayla iki yıllık harita mühendisliğini bitirdi ve belediyede çalışıyor, maaşı ise 16.000 TL. Kuzenimin eşi Dde açıköğretim okudu, belediyede işçi. Onun maaşı da 10.250 TL. Aralıkta iptal edilen doktor zammının üzerinden ise aylar geçti. Ne beklenmektedir hala? şeklinde durumunu ortaya koydu.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş