Mevzuat

Sağlık Personeli İl İçi Atama Dönemi Yaklaşıyor !

Paylaş

Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge

ağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge 1
ağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge 2
ağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge 3
ağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge 4

Kadro imkanları ve Personel tayinlerinde hizmet puanının belirleyici olmasını esas alan Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine ilişkin Yönergesine göre atama dönemi olarak Mayıs ve Kasım ayları belirlenmişti.

Buna göre Nisan ayının son günleri ile Mayıs ayının ilk günlerinde İl Sağlık Müdürlükleri müracaatları kabul edilmeye başlanacak.

1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 371 inci maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan “Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine Ilişkin Yönerge 25.02.2019 tarihinde Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA’nın imzasıyla yayınlanmıştı.

Bu Yönerge ile ” sağlık hizmetlerinin il içinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için il içinde görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelinin atama ve yer değiştirmelerine imkanı” verilmişti.

Nisan ayının son günleri ve Mayıs ayı başında müracaatlar ve duyurulur müdürlüklerce yapılır. İl içi atamaları ile ilgilenen personelin kendi sağlık müdürlüklerinin web sitelerini kontrol etmelerinde fayda olacaktır.

Müdürlükler ihtiyaca göre il içi tayin açmaktadır. Mutlaka il içi tayin açılması gibi bir durum ise söz konusu değildir.

İl İçi atamada önemli 2 temel madde ; Kadro imkanlarının göz önünde bulundurulması ve Personel hareketlerinde hizmet puanının belirleyici olması esas kılınmıştır

Bu kapsamda atama dönemleri ; Mayıs ve Kasım aylarıdır.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş
error: İçerikler korunmaktadır ! KOPYALANAMAZ