Sendika

Sağlık çalışanları artık beyaz melekler diye anılmıyor, Para Göz Diye Anılıyor…

Paylaş

Birlik Sağlık Sen’in İNTERNET SİTESNDEN yaptığı açıklamada:
Sağlık çalışanları istifa ediyor. Hemde istifalar kaygı verici noktalara dayandı.


Son Günlerde Özellikle Sağlık Camiasında Üzücü Haberler ardı arkasına gelmektedir.

Sağlık çalışanları bu güne kadar hiç bu kadar itibarsızlaştırmamıştı.Her ne kadar da Sağlık Bakanımız Sağlık Çalışanlarımızın itibarsızlaştırılması söz konusu değil diye açıklama yapsa da yapılan açıklamadan yada kendine yöneltilen sorudan da anlaşılacağı üzere Sağlık çalışanları artık beyaz melekler diye anılmıyor.

Gelinen nokta da Sağlık Çalışanları toplum nezdinde itibarsızlaştırıldı hem çalışma koşulları zorlaştırıldı hem de maddi anlamda yoksullaştırıldı.Hal böyle olunca da toplum olarak sağlık çalışanları itibar kaybına uğradığı gibi gün geçmiyor ki şiddete maruz kalmasın.

KAMUOYUNDA SAĞLIK ÇALIŞANLARI PARAGÖZ İNSANLAR OLARAK LANSE EDİLDİ.


Evet sağlık çalışanları olarak içinde bulunduğum camia gecesini gündüzüne katarak Sağlık tesislerinde var gücüyle hayat kurtarmaya adanmış beyaz melekler bir yerde ağır çalışma koşullarıyla boğuşurken diğer tarafta da geçim derdine düşmüş bir şekilde çalışmaktadır.

Gerek Haberlerde gerekse de sosyal medyada Sağlık Çalışanlarını paragöz insanlar olarak algı oluşturulmuş olmakla beraber gerçekte ise nerdeyse asgari ücret düzeylerinde maaşlara mahkum edilmiştir.

Tabikide bu durumun asıl sorumluları yetkili sendikalar olmasına rağmen ne çareki sendikalarından veya sendikalarının referans olduğu idarecilerin gazabından korunma adına istemeye istemeye halk arasında memnun sen diye anılan sendikalara üyelikleri devam etmektedir.

İSTİFALAR KAYGI VERİCİ BOYUTLARA DAYANDI.


Sonuç olarak bu kadar ötekileştirilen Sağlık Çalışanları özellikle Yurtdışı imkanlarını da zorlamakta ve bunca yıllık yetişmiş kalifiye çalışanlarımızın da gerek yurt dışında gerekse de yurt içinde daha huzurlu olacağı imkanları zorlamaktadırlar.Gelen bilgilere göre Özellikle Uzman Hekimlerden emekli ve istifa sayısının bir hayli çok olduğunu bunların bir kısmının yurt içinde klinik muayene veya özel hastanelere gittiğini bazılarının yurt içinde hekimlik dışı işler yaptığını hatırı sayılır bir kitlenin de yurt dışına gittiği bilgileri gelmektedir.

Elbette bu üzücü bilgiler gelecek adına da kaygı verici boyutlara dayanmaktadır.

İDARECİLER SENDİKACILIK YAPIYOR

Sağlık çalışanlarının sorunları ve çözümleri de bellidir.Bunların Başında Liyakatsız ve Hiçbir kriter barındırmayan sadece sendikacılık yapan idareciler gelmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIN SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ BELLİDİR

Kıymeti pahalarla ölçülmeyen Sağlımızın fedailerinin en önemli sorunlarının başında Elbette Ekonomik sıkıntılar gelmektedir. Türkiye deki hastanelerin artık neredeyse % 90 döner sermaye dağıtmadığı gerçeği ortada iken sağlık çalışanlarının maaşları 6 ila 12 bin bantlarında seyretmektedir.

Bu rakamlar afaki rakamlar değil gece gündüz demeden Tüm halkımıza şucu bucu demeden yaşatmaya çalışan hayatımıza konfor veren beyaz meleklerimiz açlık sınırında maaş almaktadır.

ŞİDDET GÖREN PERSONEL MAHKEMELERDE YALNIZ BIRAKILIYOR.

Bu sorunların dışında şiddet gören sağlık çalışanların sayıları her geçen gün artmakta kendisine şiddet uygulayan vatandaştan şikayetçi olan çalışma arkadaşlarımız ise
mahkemelerde savunmasız ve kendi yalnızlığına terk edilmektedir.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş