Ekonomi

Sağlık Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında ‘global bütçe’ anlaşmazlığı ! Zam Yok mu ?

Paylaş

Aralık ayında gündeme gelen ve daha sonra TBMM’ye teklif verilmesine rağmen geri çekilen hekim maaşlarıyla ilgili düzenlemeyle ilgili beklentiler hala sürüyor.

Geçtiğimiz hafta AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “Kanun olmadan da yapılan bir düzenleme vardı. Bizimle beraber çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık. Bu devreye girebilir. Yasal düzenlemeye yapılması gereken kısım da Mayıs ayı içerisinde gerçekleşir” açıklaması sonrası gözler TBMM’ye çevrilmiş durumda.

Diğer taraftan düzenlemenin arka planında yaşananlar da merak ediliyor. Medimagazin kaynaklarına gelen bilgiye göre düzenlemeyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığıyla Sağlık Bakanlığı arasında ‘global bütçe’ sorunu yaşanıyor.

Sabit ek ödemelerin genel bütçeden karşılanmasıyla ilgili genel bir görüş birliği oluşurken, Hazine ve Maliye Bakanlığının sabit ek ödemelerle ilgili genel bütçeden karşılanacak tutarın, global bütçeden kesilmesini istemesi iki bakanlık arasında anlaşmazlık çıkardı.

Anlaşmazlığın henüz çözülüp çözülmediği belirsiz olsa da hekim kamuoyu ‘acilen’ hem yeterli bir maaş hem de bu maaşın emekliliğe yansımasıyla ilgili Mayıs ayındaki beklentisi devam ediyor.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş