Atamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA Açıkladı 2022’de Sağlık Personeli Alımı Yapılacak !

Paylaş

Sağlık Bakanlığınca geçtimiz aylarda 20+10 bin olmak üzere 30 bin sağlık personeli alındı. Alınan son 10 bin personel ise Nisan ayının bu son günlerinde göreve başlayacaklar


Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA : Sağlık Çalışan ALIM OLACAK

Son olarak Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA’nın Adıyaman gezisinden sağlıkçı birliğine mensup atama bekleyen gençler Bakan KOCA’ya ulaştı

fajrettin koca personel alımı
fajrettin koca personel alımı

Sayfadan yapılan açıklamada; Meslektaşlarımız Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın Adıyaman İl ziyaretine ortak olup sağlık ataması konusunda sorularımızı ilettiler:

1) Sayın bakanım en erken kpss sınavı temmuz ayında, bu sene 2020 KPSS puanıyla bir alım olacak mı?

2) Yüksek puanlarla atama bekliyoruz, 2020 puanıyla atama ne zaman?

Bu ve benzeri soruları sorarak bakanımızdan özet olarak şöyle bir cevap aldık: “Yüksek puanlarla beklediğinizin farkındayız, atama için uğraşıyoruz, arttırmaya çalışıyoruz.

Bir çalışmamız var fakat yetişir mi henüz kesin değil. Siz de biliyorsunuz atama için çalışıyoruz. İnşallah olur.” cevabını aldık.

Buna ek olarak YHGM ile yapılan telefon görüşmesinde: “2022 yılı içinde kesin bir alım olacak. Yıl içerisinde olacak ama bu durum sürece bağlı, eğer süreç hızlı bir şekilde ilerlerse sınavdan önceye yetişir eğer süreç ağır işler ve yetişmezse sınavdan sonra olur.”

Cevabını aldık. – Bakanlığımızın Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Sayın @gozdekiriscioglu konuyla alakalı arkadaşlarımızın yanına gelerek: “Bakanımız yeni bir atamanın olması için çok fazla uğraşıyor.

Çok çabalıyor. Meslektaşlarınıza selamlarımı iletin.” cümlelerini kullandı.

Adıyamanda bakanımızın programına eşlik ederek güneşin altında saatlerce bekleyen meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Mücadeleniz bizlere gurur kaynağı oldu. Tüm katılımcıların emeğine sağlık.

2022 yılında bir atama olacak mı? Olacaksa eğer 2020 KPSS puanıyla mı olacak?

2022 puanıyla ancak lisans yeni puanla diğerleri eski puanla olabilir arada birkaç ay var en erken ağustos sonu Eylül başı gibi yaparlar gibi yorumlar söz konusu..

YHGM: 2022’DE ATAMA OLACAK İDDİASI
Diğer taraftan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne telefonla ulaştıklarını belirten Sağlıkçı Birliği platformu 2022 yılı içerisinde kesin bir alım olacağına yönelik bilgi aldıklarını, yıl içerisinde alım yapılacağını ancak bu durumun sürece bağlı olduğu, eğer sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi durumunda sınavdan önce alımın yetişeceğini, eğer sürecin ağır işlemesi halinde ise sınavdan sonra alım yapılacağına dair bilgi aldıkları ileri sürüldü.

BASIN MÜŞAVİRİ: BAKANIMIZ ÇOK ÇABALIYOR
Öte yandan Sağlık Bakanlığı Basın Ve Halkla İlişkiler Müşaviri Gözde Kirişçioğlu atama bekleyen sağlıkçıların Bakan Koca’nın Adıyaman ziyaretinde yanlarına giderek, “Bakanımız yeni bir atamanın olması için çok fazla uğraşıyor. Çok çabalıyor. Meslektaşlarınız’a selamlarımı iletin” cümlelerini kullandığı öğrenildi.


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş