Sağlık Bakanı Doktor Maaşları İçin AK Parti Grup Başkanvekili’yle Görüşecek !

Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş Mayıs ayı başında yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımızda 20 gün önce talimat verdi. Ben, hazine bakanımız, sağlık bakanımız ve çalışma bakanımızla bu yasal düzenlemeyi hayata geçirmek için gayret ediyoruz. Bütçe dengeleri çerçevesinde bunu hayata geçirmek için gayret ediyoruz. İlk anda ki yapılan biraz yanlış anlamaydı. Sanki en yüksek rakam 5 bin TL, en düşük rakam 2.5 bin TL gibi bordro ücretlerinde bir artış ortaya çıkacaktı. O artışı zam diye anladılar. Şimdi onu farklı bir şekilde düzenleyip Mayıs ayı içerisinde bunu gerçekleştiririz” demişti.

Ak Parti Grup Başkanvekili Elitaş: Mayıs ayında doktor maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi yapacağız
Düzenlemenin bir kısmının idari, bir kısmının da kanunla yapılabileceğini ifade eden Elitaş “Bizimle beraber çalışma bakanımız, hazine bakanımız ve sağlık bakanımızla yaptığımız toplantıda yasal düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir iyileştirme yapılması konusunda mutabık kaldık” diye ifade etmişti.

Hekim maaşları yarın TBMM’de görüşülecek
Diğer taraftan Medimagazin’e gelen bilgilere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın yarın TBMM’de konuyla ilgili bir araya gelecek. Konuyla ilgili son görüşmelerin yapılacağı toplantıda ne çıkacağı ise merak konusu.

Hekim camiası ise gözlerini Mayıs ayına çevirmişlerdi. Mayıs ayının son haftasına girerken hekimlerin özlük haklarıyla ilgili herhangi bir düzelme olmazsa büyük bir hayal kırıklığı yaşanacak.

Sosyal Medyada Bizi Destekler Misiniz?
YOUTUBE     Kanalımız için     TIKLA
FACEBOOK   Sayfamız için      TIKLA
TWİTTER     Sayfamız için      TIKLA
İNSTAGRAM Sayfamız için      TIKLA
TikTok        Sayfamız için       TIKLA
ANDROİD    Uygulamamız için TIKLA
112AcilFm Kardeş Sitesi www.112acilfm.net
Eğlence - Kripto Para Haber Özel Web Sitemiz  www.webilginç.com

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.