Sağlık Bakanlığı

SABİM Çilesi Bitiyor ? SABİM KAPATILDI MI? SABİM NE ZAMAN KAPATILACAK ?

Paylaş

SABİM Çilesi Bitiyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, doktorların tepki gösterdiği ALO184 SABİM Çağrı Merkezi uygulamasında yeni bir yapılanmaya gideceklerini açıkladı.

SABİM ALO 184

Birinci basamaktaki Aile hekimleri ve hastanede görevli hekim ve sağlık personellerinin gereksiz şikayetler nedeniyle tepki gösterdiği SABİM Çağrı Merkezi uygulaması değişiyor. Sosyal medya hesabından konuyu, “SABİM Çilesi bitiyor” başlığı ile duyuran Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Devlet hekimi, sağlık çalışanı için kararlı: SABİM SORUNUNA ÇÖZÜM GELİYOR. 21 Haziranda yaptığım toplantıda, konuyla ilgili sunumumdan bir bölümü hekimlerimizin ve toplumun dikkatine sunuyorumsAbim in Olayı daha  yerinde birlikte çözen, hastanın sorununu ve mumnunietini sağlayan başka bir yaklaşıma dönmemiz gerektiği kanaatindeyim” açıklamasında bulundu.

SABİM ALO 184 İçin Başvuru

Daha önce İstanbul Tabip Odası ALO 184 SABİM Hattı ve CİMER uygulamaları hakkında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne yazı ile başvurmuştu. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip imzalı yazıda; vatandaşların bilgi edinmesi ve şikayet iletmesi amacıyla başlatılan bu uygulamaların hekimler ve sağlık çalışanları üzerinde bir baskı, cezalandırma aracı haline geldiğine, bu durumun çalışma şevkini kırdığına dikkat çekilmişti.  Yazıda bu kanallar üzerinden yapılan başvuruların önce sorumlu yöneticiler tarafından değerlendirilerek süzgeçten geçirilmesi, her başvurucu için incelemeci atanması ve savunma alınmasından vazgeçilmesi gerektiği vurgulandı. Başvuruların ön elemeler, yeterli araştırma yapıldıktan sonra, gerek görüldüğü takdirde bir inceleme dosyası ile sonuçlandırılması gerektiği belirtildi ve bu doğrultuda gerekli düzenlemelerin yapılması talep edilmişti.

KAYNAK (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş