Gündem

Rize’de böbrek taşına iyi geldiği için içtikleri su zehirli çıktı 112 Acil Fm Haber

Paylaş

112acilfm haber-

Rize Andon’daki ılıca suyundan Rize Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Halk Sıhhati Hizmetleri Başkanlığı’nca tahlil için 7 Haziran 2022 tarihinde alınan numune, ılıca suyunu içme suyu olarak tüketenlerin adeta kanseri ayağına çağırdığını ortaya çıkardı.

Andon ılıca suyunda ağır malzemelerin çıkması nedeniyle Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tarafından suyun bulunduğu alana içilmemesi tarafında uyarıcı tabela asıldı.

Hüsrana uğradılar

Yıllardır içilen ılıca suyunun bulunduğu alana asılan tabelayı gören kent sakinleri içtikleri suyun zehirli olduğunu öğrendiklerinde hüsrana uğradılar.

İnanmayıp içmeye devam ettiler

Ilıca suyundan içmeye gelen vatandaşları karşılayan bu tabelayı görenlerin kimileri bu vakte kadar içtikleri sudan huzursuz olurken, kimileri ise yazıya inanmayarak suyu içmeye ve kullanmaya devam ediyor.

“Şimdiye kadar hiçbir ezasını görmedim”

Çocukluğu boyunca ılıca suyundan içtiğini lakin bu vakte kadar hiçbir külfetle karşılaşmadığını söyleyen Meliha Özdemir, Bizim çocukluğumuz burada geçti yıllardır buraya gelip bu sudan içerdik. Biz bu suyu şifalı biliyorduk. Ne oldu da artık bu türlü oldu? İstanbul’da yaşıyorum Rize’ye her geldiğimde bu sudan içmeye gelirim. Tabelayı görünce şaşırdım. Şimdiye kadar daima içerdim hiçbir problemini yaşamadım.sözlerini kullandı.

“Biz buna inanmıyoruz”

İHA’nın haberine nazaran, yapılan analizler ile suyun bozuk olduğuna inanmadığını söz eden Andon’da tesis sahiplerinden Sedat Büyük ise Biz çocukluğumuzdan beri buraya gelirdik. Evvelden buranın girişinde üzerinde nelere uygun geldiğini yazan büyük bir tabela olurdu. Buranın 150 yıllık bir mazisi var. Evvelden beşerler buraya şifa bulmaya gelirdi. Artık yapılan analizlerde suyun bozuk olduğunu söylüyorlar. Biz buna katılmıyoruz zira bu su bir gün durduğu vakit bozuluyor. Bu sudan numene aldılar, kaç gün sonra analiz ettiler, aşikâr değil. Biz bu suyun yerinde analiz edilmesini istiyoruz. Burada bir sürü işletmedeki beşerler ekmek yiyor. Bu suyun kapanması demek işletmelerin yok olması demek. Madem sıhhat için uygun değildir diye bu yazıyı yazdılar o vakit buraya gelip suyu mühürleseydiler. Gelen beşerler inanmayıp yeniden suyu alıp içiyor. dedi.112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş