Gündem

Rehber Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi Hakkında Meb’e Yazılı Talep

Paylaş

Türk Eğitim Sen, rehber öğretmenlerin resen görevlendirmesi ile ilgili Meb’e yazılı talepte bulunduklarını açıkladı.  Sendika açıklamada, ” Sendikamıza rehber öğretmenlerin bilhassa mesai saatleri dışında Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda mahkuma rehberlik etme ve çocukların sözünün alınması işlerinde resen görevlendirildikleri istikametinde bilgiler gelmektedir. Lakin, rehber öğretmenlere bu hususlarda resen vazife verilmesi  mevzuata uygun değildir.” dedi.

Rehber öğretmenlerin resen görevlendirilmesi hakkında açıklama yapan Türk Eğitim Sen, rehber öğretmenlerin, istemeleri halinde bu misyonlarda isteğe bağlı olarak vazife alabileceklerini ve isteğe bağlı olarak yapılan bu vazifelerin fiyatının rehber öğretmenlere ayrıyeten ödenmesinin gerektiğini söyledi.

Meb’e Yazılı Talepte Bulunduk

Eğitim Sen bahisle ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığına yazdıkları yazıda rehber öğretmenlerin, mahkumlara rehberlik etme ve çocukların sözlerinin alınması sırasında yanlarında bulunma misyonlarında resen görevlendirilmemesi; isteğe bağlı olarak görevlendirilmek isteyenlere ise çocukların sözlerinin alınması sırasında yanlarında bulunarak toplumsal çalışma vazifelisi vazifesini yerine getirmeleri halinde hak ettikleri fiyatın ödenmesini talep ettiklerini açıkladı. (BSHA- Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)


112 AciL FM Sosyal Medya Hesaplarımız

" İnstagram ve Twetetr Hesabımızdan Anlık SonDakika içerikler paylaşılmakta "

112ACİLFM İNSTAGRAM

112ACİLFM TWİTTER

YOUTUBE   TikTok  ANDROİD

112AcilFm Kardeşi www.112acilfm.net

Eğlence,Kripto   www.webilginç.com


Youtube Kanalımızda ki Son Trend Videomuz

YouTube video


Paylaş